Connect with us

Teknoloji

Bir dev bataryalı Galaxy daha

Bir dev bataryalı Galaxy daha

Samsung’un orta sınıf uslu telefonlarında yüksek batarya kapasitesi sunan modellere imza atması alışılmadık bir gidişat değil. Çoğu Galaxy A ve Galaxy M acelesi telefonunda 4500 mAh veya daha büyük kapasitelere sahip pile yer veren Samsung, özel modelleri olan Galaxy F62 ve Galayx M51‘de ise daha yoğun efor için 7000 mAh‘lik piller kullanmıştı. Şimdi de eş bir atak daha yapmaya hazırlanıyor gibi görünüyor.

Samsung, uzun batarya ömrü sunacak yeni bir orta sınıf uslu telefon üzerinde çalışıyor. Bu yeni telefonun ismi Galaxy M32 olacakken, işletme bu telefonda yer alacak pil için bir güvenlik sertifikası işletmeyi olan DEKRA ile uyuşmaya varmış. Telefonda yer alacak olan bataryanın model numarası EB-BM325ABN olurken, bu pil 5830 mAh nominal kapasiteye sahip ve bu da son kullanıcıya 6000 mAh pil ile pazarlanacağı anlamına geliyor.

Samsung’un 6000 mAh batarya ile hazırlayacağı Galaxy M32, piyasadaki bir öteki “32” modeli olan Galaxy A32 ile eş teknik altyapıyı kullanabilir. Buna bağlı olarak Galaxy M32’nin de 90Hz yenileme süratine sahip 6.4 inç ebadında Super AMOLED ekrana sahip olacağını söyleyebiliriz.

Android 11 ile çalışacak olan Galaxy M32’de MediaTek Helio G80 operasyoncunun yer aldığını ve telefonda 64 MP + 8 MP + 5 MP + 5 MP dörtlü kamera montajına ek olarak ön tarafta da 20 MP selfie kamerası bulunduğunu görebiliriz. Muhtemelen yeniden 4G ve 5G dayanaklı varyantları olacak olan telefonda, Wi-Fi5, Bluetooth 5.0, USB Type-C irtibat noktası ve kulaklık girişi de bulunacaktır.

Galaxy M32’nin ne zaman tanıtılacağı veya ne zaman satışa çıkacağı ise şimdilik muhakkak değil. Ancak önümüzdeki bir zaman var gibi görünüyor.

Bir dev bataryalı Galaxy daha sizlere teknolojimuhbiri.com ile özel olarak hazırlanmıştır.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler