Connect with us

Blogger

Blogger İle Nasıl Para Kazanılır? – 5 Adımda Blogger İle Para Kazanma

Blogger İle Nasıl Para Kazanılır? - 5 adımda Blogger İle Para Kazanma

Merhabalar, bundan önceki paylaşımlarımızda blogger Forum kurmaktan içerik yazmaya kadar birçok şeyi anlattık. Blogger konusuna son olarak, blogger ile nasıl para kazanılır sorusunun cevabını sizlere aktaracağım. Eğer blog yazmayı bir iş haline getirmek ve meslek olarak yapmak istiyorsanız sizin için blogger en iyi kaynak olacaktır. Sitemizin blogger kategorisinden ücretsiz olarak ilerleyebilirsiniz.  Blogger kategorisi için tıklayın.

1- Blogger Oluşturun

Blogger Nasıl Oluşturulur?

Ücretsiz olarak alabileceğiniz bu sistemde öncelikle bir Blogger olusturuyorsunuz. Blogger hakkında hiçbir bilginiz yok ise öncelikle Blogger nedir? – Ne Amaçla Kullanılır yazımızı inceleyebilirsiniz.

  • Blogger İsmi

Blogger İle Nasıl Para Kazanılır

Öncelikle Blogger.com adresine giriş yapın. İlk defa kayıt olma işleminden sonra karşınıza blog oluşturmak için bu ekran çıkacaktır. “Örnek İsim” blogunuzun adı olacaktır. Uygulayacağınız kategoriye göre uygun bir ad veya marka seçmeniz gerekecektir.

 

  • Url Seçimi

Blogger İle Nasıl Para Kazanılır 2

Blogger aracılığı ile veya normal bir websitesi açacak bile olsanız alan adı her zaman onemlidir. Blogger size .blogspot uzantılı bir domaini ücretsiz olarak sunacaktır. Üstte gördüğünüz ekranda websitemize bir alan adı belirleyerek devam ediyoruz.

  • Gorunen ad

Blogger İle Nasıl Para Kazanılır 3

“Görünen Ad” bölümü websitenizde yazar olarak gözükecek bölümdür. Buraya dilerseniz yazar adı, veya websitenizik adını yazabilirsiniz.

Daha sonra değiştirebileceğiniz bu ayar sizlere özgünlük katacaktır. Eğer farklı bir alan adı almak istiyorsanız buraya tıklayarak Özel Domainli Blogger Nasıl Açılır? – .com Uzantılı Blogger Açmak adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

2- Kategori Seçimi Ve İçerik Yayınlamak

Doğru İçerik Nasıl Yazılır

Blog sitenizi sorunsuz olarak oluşturdunuz. Sırada bu websitesinde insanların önüne sunacağınız içerikler var.
İçerik video, görsel veya makale olabilir. Burda dikkat etmemiz gerekenler içeriğimizin özgün olması ve SEO kriterlerine uygun olmasıdır.

Makale yazmadan önce doğru hedef kitlesine hitap etmeniz gerekir, rakipleri bilmeniz ve ona göre hareket etmeniz lazım. Her zaman rakiplerinizden daha kaliteli ve sitenize gelen kullanıcıları eli boş göndermemelisiniz. Aradıklarını sizin blogunuzda bulmaları gerekmektedir.

Blogger İle Nasıl Para Kazanılır? -  5 adımda Blogger İle Para Kazanma

+Yeni yayın kısmına gittiğinizde yeni yeni içerik girebileceğiniz alana yönleneceksiniz. Kullanacağınız görsel ve metinlerin kopya olmamasına özen gösterin.

3- İlgi Çekmek – Farklılık Yaratın

Konu ve kategori nasıl belirlenir?

Her zaman önem verdiğimiz olay içeriğin kalitesi olsa da, konu ve kategori de bir o kadar önemlidir.
Belirlediğiniz kategoride her zaman insanların aradığı klasik cevaplardan kaçının. Bunun için en iyi işlemlerden birisi de rakip analizi ve araştırmadır. Bilginize güvenin fakat farklı kaynakların insanlara ne sunduguna da bakmayı ihmal etmeyin ve bir fazlasını üstüne koyun.
Basit bir şekilde Semrush, ahrefs gibi araçlardan yardım alarak rakip sitelerinizi ve kendi performansınızı analiz edin.

4- Adsense

Nasıl para kazanılır Ve Adsense Onayı Alınır?

Harika bir blogljunuzun olduğunu varsayalım. Google değeri yüksek, ziyaretçili ve kaliteli içeriklerle dolu bir bloğunuz var. Blogger ile nasıl para kazanılır sorusunun cevabına işte burada geliyoruz.

Para kazanmak için bir sponsora ihtiyacınız var ve elinizin altında duran hazırda bekleyen bir sisteminiz var. Adsense işte bunun için en idealidir.

Blogger İle Nasıl Para Kazanılır? -  5 adımda Blogger İle Para Kazanma

Sol menüde kazançlar kısmına gittiğiniz zaman adsense basvurunuzu gönderebileceğiniz bir alan açılır. Yeni bloglar için 6 aylık bir şart koşulsa da çoğu zaman siz bu engeli kaliteli içeriklerinizi Google’da barındırarak ve belirli bir kitlede ziyaretçiye ulaşarak aşabilirsiniz.

Bundan önce adsense politikalarina göz atmayı unutmayın. Aksi durumda siteniz onaylanmayacaktir.

Adsense reklamlarınızı bloğunuzda görünmeye başladıktan sorna para kazanmaya başlayacaksınız. Ücretlendirme TBM (Tıklama Başına Maliyet) üzerinden yapılır. Bu maliyet reklama, sitenize gelen ziyaretçiye ve reklamverene göre değişmektedir.

5- Azim Ve İstikrar

Doğru Yöntem Ve Başarıya Ulaşmak

Eğer bu işleri yaparken aylar içinde herşeyi yapıp para kazanmayı bekliyorsanız isteğinizi kırmak istemem.

Uzun süren bir süreç ile karşı karşıya olduğunuzu bilmeniz gerekir. İnternet yayinciligi yeni açtığınız bir kafe gibi düşünün, fakat bu kafeyi aynı caddede yüzlerce kafe olan bir yerde açıyorsunuz. Rekabetin ve rakibin fazla olduğu bu alanda doğru yolda ilerleyerek ve istikrarlı olarak sadece başarıya ulaşabilirsiniz. Hedefine ulaşan birçok site 1. yaşından fazladır, bunu unutmayın.

Aylar sürecek bu süreçte hevesinizi ve ümidinizi kaybetmeyin. Her zaman öğrendikleriniz size kâr kalacaktır. Bunun yanında bir kazanç da istiyorsanız zamanını beklemeniz gerekecektir.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler