Connect with us

İnternet

Blogger Kullanmanın Avantajları Nedir?

Blogger kullanmak, her blog yazarının başlangıçta uğradığı bir noktadır. Belki ilerleyen zamanlarda farklı alan veya sağlayıcılara geçilse de başlangıç blogger’dır. Blog yazmaya başlamak, para kazanmak sponsor kazanmak her yazılımcının bir noktada hayali olmuştur. Fakat masrafa girmekten korkanlar için zorlu bir hayal olarak kalır.
Google bunun için kendinizi test etmeniz, denemeniz ve deneyim elde etmeniz için Blogger gibi  ücretsiz bir hizmet sunmaktadır. Peki,  Blogger kullanmanın avantajları nedir? – Neden Blogger Kullanmalıyız?

alanadi.blogspot.com şeklinde bir uzantı verir. Bize sunulan bu hizmetten alan adı ve barındırma hizmeti tamamen ücretsizdir. Öncelikle gelin beraber bunun bir sıralamasını yapalım..

 • Alan adı ücretsizdir.
 • Sınırsız barındırma alanı ve hızlı bir hosting sunar.
 • Google açısından önceliklidir (hızlı index alır).
 • Tema ve Şablon entegresi kolaydır. Hızlı ve kolay çalışma prensibine sahiptir.
 • Diğer Google uygulamaları ile uyumlu çalışır.
 • Basit ve kolay bir yönetim paneline sahiptir.
 • Reklamsız ve temizdir. Verileriniz zarar görmez, ziyaretçilerinizi rahatsız olmaz.
 • Kendi analiz araçlarına sahiptir.
 • Seo sınırlaması ve tasarım kısıtlaması bulunmaz
 • Teknik yükü yoktur
 • Hızlı ve kullanıcı odaklıdır

Kısaca sıralamamız gerekirse en basitinden kullanım için avantajları bunlardır. Bir WordPress kadar gelişmiş olmasa da günümüzde hala .blogspot uzantılı siteler arama sonuçlarında  karşımıza çıkmaktadır.
Bu hizmet size kendi alan adını kullanmayı zorunlu kılmaz. Dilerseniz buraya tıklayarak farkı bir domain ile nasıl blogger kullanacağınıza bakabilirsiniz.

Blogger hizmetine Google hesabınız ile kaydolmak için buraya tıklayın…

Blogger Kullanmanın Avantajları Nedir

Blogger Kullanmanın Özel Ayrıcalıkları – Blogger Kullanmanın Avantajları

Güvenlik ve Saldırılara Karşı Önlemler

Blogger hizmeti Google’ a aittir. Sagğlayıcı kaynağı Google’dır. Bu sebepten sitenizin hacklenme, saldırı, ddos gibi sorunları olmaz. Google bunlara asla müsade etmez. İmkansız değil, burda size düşen bir görev var o da Google hesabınız güvende tutmak olacaktır.

Özel Ayarlamalar Ve Kişiselleştirme

Kodlama bilmeyen veya tasarımdan anlamayan yazarlar için Blogger onlarca ücretiz tema sunmaktadır. Blogger kullanmanın avantajlarından bir tanesi de  kendi temanızı şablonlarınızı yapabiliyor ve bunları entegre ediyor olabilmenizdir. Html ve Css bilginize bağlı olarak kendinize bir şablon düzenleyerek kullanabilirsiniz. Özgünleştirme ve özelleştirmek tamamen sizin elinizdedir.

Trafik Ve Barındırma Limiti Yoktur

Herhangi bir Hosting firmasından hizmet alırsanız, ne kadar sınırsız olduklarını söyleseler de bir sınırı vardır. Fakat google bu hizmetinde tamamen yazarlarını düşünmüş ve Trafik(Bandwidth) ve Barındırma konusunda bir sınırlama koymamıştır. Eğer .com, .net, .org  gibi uzantılı bir site açmak istesenzi bile bu hizmetin sağladığı Hosting sebebi ile bile kullanabilirsiniz.

Kullanıcı Sayısı Ve Marketi

Bir Blogger kullanıcısısınız ve kodlama bilginiz yok ve size verilen şablon temalardan memnun değilsiniz. Aslında bu çok basit bir olay, Blogger diğer ücretsiz hizmet sunan özel firmalar gibi basit bir ağa sahip değildir. Her 10 webmasterın 10’u da Blogger’ı bilir  ve tanır. Dünya çapında aradığınız ulaşmak istediğiniz birçok hizmeti mevcuttur. Satın alabilir hatta dema versiyonlarını deneyebilir kullanabilirsiniz.

Blogger Kullanmalı mıyız ? Blogger Kullanmanın Avantajları

Aslında bu tamamen sizin kararınız. Zevkinize, bilginize ve çalışma yönteminize bağlı olarak değişiklik gösterir. Seo, tasarım, kategorize, sayfalama, eklenti ve birçok konuda WordPress kadar olmasa da yinede ücretsiz google tarafından sevilen ve kaliteli bir hizmet sunmaktadır. ..
Ayrıca ücretsiz olarak açacağınız bir blog sitesinde kendinizi test edebilir, bilgilerinizi ölçebilirsiniz. İnsanların ne sıklıkla hangi arama sonuçlarından sitenize geldikleri ne akdar ziyaretçi aldığınız gibi verileri Blogger’ın kendi araçları ile öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda Adsense ile uyumlu çalışmaktadır, verim aldığınız yazılarınızda reklam ekleyebilir gelir elde edebilirsiz.
Bol şans ve güzel Bloglar dilerim…

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler