Yazılım

Deep Freeze Nasıl Kaldırılır? – Deep Freeze Kaldırma

Deep Freeze nasıl kaldırılır? Son günlerde sıkça konusu açılan Deep Freeze Kaldırma işlemi kullanıcılarına çoğu zaman sorun yaşatmıştır. Deep Freeze temel olarak disk dondurma gibi işlemler yapabileceğiniz özel bir programdır. Bu yazımızda sizlere Deep Freeze silme işlemi nasıl yapılır hızlı bir şekilde bahsettik.

Deep Freeze Nasıl Kaldırılır?

Deep Freeze Kaldırma işlemi programı kullananların sıklıkla karşılaştığı bir sorundur. Kısaca Deep Freeze’den bahsetmek gerekirse bilgisayarınızda ne işlem yaparsanız yapın, kapatıp açtıktan sonra yaptığınız işlemler sıfırlananacaktır. Bu sebepler ile Deep dreeze silme işlemi çoğu zaman kullanıcılarına zorluk çıkarmıştır. Sizlere sırası ile Deep Freeze Nasıl Kaldırılır? Sorumuza birkaç yöntem ile cevap verelim. Altta belirttiğimiz yontemleri uyguladığınız takdirde rahatlıkla kaldırma işlemini yapabileceksiniz.

Deep Freeze Şifre İle Kaldırma

Deep Freeze kaldırma işlemi yaparken denetim masası > program ekle kaldır bölümünden yaparken gözükmedi gibi C riskinden silmeye çalışırsanız da hata vereceğini görmüşsünüzdür.

Deep Freeze kaldırma işlemine başlayalım. Öncelikle CTRL+ALT+SHIFT+F6 tuşlarına aynı anda basın. Karşınıza şifre ile giriş yapabileceğiniz Deep Freeze penceresi açılacaktır.

  • Açılan pencerede şifremizi girerek OK butonuna basın.
  • Giriş yaptığınız pencerenin sol alanında “Boot Thawed” adlı kutucuğu işaretleyin.
  • Sağ altta bulunan “Apply And Reboot” butonuna tıklayarak kaydedip çıkış yapalım.
  • Bilgisayar açıldıktan sonra Deep Freeze indirdiğiniz klasörün içindeki “DFStd.exe” adlı programı yönetici olarak çalıştıralım.
  • Setup gibi bir ekran gelecek karşınıza, bu pencereden “Uninstall” secegine işaretleyip devam ediyoruz.

Deep Freeze Bilgisayardan Silme

Deep Freeze Kaldırma  üstte yaptığını “Uninstall” işleminden sonra tamamlanmış olacak ve bilgisayarınızdan tamamen silinmiş olacaktır. Deep Freeze çoğu zaman internet cafe gibi alanlarda kullanılsa da kişisel veya şirket bilgisayarlarında bu gibi problemler yaşayabilirsiniz.

Deep Freeze silme işlemini basit bir şekilde sizlere sunma gereği duyduk. Ne kadar faydası olan bir program olsa da sizi olumsuz etkilediği takdirde artık bilgisayarınızdan Deep Freeze silmeyi biliyorsunuz. Bahsettiğimiz yontemde eğer indirme dosyanız yok ise şifre girdiğiniz ekrandan Deep Freeze programınızın Version kodunu öğrenerek tekrar indirebilirsiniz.

Deep Freeze Nasıl Kaldırılır? Sorunuza bu şekilde sonuç basit olarak cevap bulabilirsiniz. Yorumlarda sizler de nasıl sildiğiniz ve ne gibi işlemler yaptığınızı bizimle paylaşmayı unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu