Connect with us

Teknoloji

Dört yıllık Galaxy’ye güncelleme

Dört yıllık Galaxy'ye güncelleme

Samsung, Galaxy Note FE‘yi neredeyse dört sene evvel, Galaxy Note 7 fiyaskosundan bir sene sonra satışa sunmuştu. S-Pen’e sahip olan uslu telefon Android 7.1.1 ile sunulmasının ardından iki büyük Android OS aktüellemesini Android 8.0 ve Android 9.0 almıştı ve sonrasında yardım süresi sona ermişti. Ama afallatıcı bir hareketle Samsung, Galaxy Note FE için en son güvenlik yamasını sunmaya başladı. Çünkü kimse, 4 sene evvelin modeline yeni bir aktüelleme beklemiyordu.

Galaxy Note FE SM-N935F şu anda Kamboçya, Endonezya, Malezya, Filipinler, Suudi Arabistan, Tayland ve Vietnam’da yeni bir aktüelleme almaya başladı. Bu yeni aktüelleme ile Nisan 2021 güvenlik aktüellemesi Galaxy Note FE’ye geliyor ve şirket yazılımı versiyonunu N935FXXS8CUD1‘e yükseltiyor. Bu güvenlik aktüellemesi, Android’in ve Samsung’un kendi yazılımının içerisindeki muhtelif sarihleri onarıyor.

Henüz bu aktüelleme için fotoğrafı yayın anekdotlarına sahip olmasak da, güvenlik onarımları dışında bir şey kapsaması beklenmiyor. Başka Bir Deyişle yeni özellikler veya performans iyileştirmesi beklememekte fayda var. Ayrıca bu aktüellemenin yakın zamanda öteki pazarlarda da sunulmaya başlanması bekleniyor.

Galaxy Note FE, Galaxy Note 7’nin kalan stokları ve parçaları ile üretilmişti. Göreceli olarak daha ufak bir pil 3200mAh ve Galaxy Note 7’ye göre çok daha sıkı bir pil güvenliği testi standardı kapsıyordu. Ancak yalnızca hudutlu rakamda üretilmesinden dolayı süratli bir biçimde tükenmişti.

Dört yıllık Galaxy’ye güncelleme sizlere teknolojimuhbiri.com ile özel olarak hazırlanmıştır.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler