Connect with us

Teknoloji

Ekran altı kameralarda son durum

Ekran altı kameralarda son durum

Uslu telefon ekranları için bir sonraki adım, ekranlarda bir vakittir gördüğümüz deliklerin ve çentiklerin ortadan kaldırılması olacak. Ancak bunun için evvel üreticilerin ekrana yerleştirdikleri ön kamerayı ekranın altına entegre etkenin bir yolunu bulmaları gerekiyor. Peki, bu ne zaman olacak dersiniz? Hoş haberler yakın.

Gelen haberlere göre 2021’in 2’inci yarısında tanıtılacak olan uslu telefonlarda bunun reelleşmeye başladığını görebileceğiz. Uslu telefon üreticileri bu teknolojiye oldukça yakınlar ve çok yakında ekran altına entegre edilen ve ekranda görülemeyen ön kameralı uslu telefonlarını peşi gizeme tanıtmaya başlayacaklar.

Samsung, Xiaomi, OPPO, Vivo ve ZTE‘den ilk misallerini göreceğimiz bu telefonlar arasında bir iPhone’dan laf edilmiyor. Muhtemelen Apple, bu teknolojiyi iPhone’larında kullanmadan evvel yeniden iyice olgunlaşmasını bekleyecek. iPhone 13‘te de ekran çentiğini sürdürecek olan Apple, yeniden de bu çentik alanını selef modellere göre daha dar bir biçimde sunmaya çalışacak.

Ekran altı kameralı ilk telefon olarak öğrenilen ZTE Axon 20 5G‘i Xiaomi Mi Mix 4‘ün takip etmesi beklenirken, sızıntılara göre Samsung da sabredebilir uslu telefonu Galaxy Z Fold 3 ile bu yeni teknolojiyi sınayabilir.

Ekran altı kameralarda son durum sizlere teknolojimuhbiri.com ile özel olarak hazırlanmıştır.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler