Connect with us

Haber

Gelecek Yaşamda Teknoloji Güvenliklerin Sonu Olacak ?

Binlerce işçinin çalıştığı ve servetler dökülen güvenlik sektörü, ve öncüleri gün geçtikçe teknoloji ile adapte oluyor. Kamera, alarm, sensör, kart ve parmak izi okuyucuları gibi.

Peki ya bunların tamamı otomatik bir şekilde üst düzey sağlasaydı, Güvenlik personellerine ihtiyacımız kalır mıydı, bu yazımızda sizlerle bunu ve gelişmiş güvenlik teknolojilerini inceleyeceğiz.

Gelişmiş Gece Görüş Sistemi (Full Color Starlight)

Resimde gördüğünüz üzere bu teknoloji, gce görüşünün aksine sizlere renkleri ve netliğide sağlayan 3.000- 7.000 $ arasında fiyatı olaş gelişmiş gece görüş kamerası.
Görünüş olarak farklı versiyonları ve normal kamera benzerleri de olduğu gibi, göz, parmak ve kart tanıma sistemlerine de entegre edilebilirler.

AJAX Kablosuz Alarm Ve Hareket Sensör Sistemleri.

Görmüş olduğunuz resimdeki sensörler Ajax firmasının 2011 den bu yana basit hareket sensörlerinin geliştirilmiş ve adete evrimleşmiş halidir.
Kayıt yapabilme, siz evde yok iken hareket algıladığında alarm, polisi arama, Akıllı ev sistemleri ile uyumlu olup kapıları kilitleme gibi özelliklere sahiptir. Kablosuz uzun ömürlü bataryaları ve akıllı sisteme sahiptir. Evden çıktığınızda, bu cihaza güvenebilir misiniz ?

İRİS TANIMA (Göz Tanıma Sistemleri)

Yüksek Hız, Yüksek Hassasiyet Milimetrik algılamaları ile göz tanıma sistemleri. Güvenlik sektöründe en üst seviyelerde olabilecek dediğimiz, kişiye özel güvenlik önlemlerinin en başında gelen iris tanıma sistemleri, sadece sizin ve gözlerinizi tanıyarak işlem yapabileceğiz, hızlı kolay çift iris tanımalı, hijyenik ve kart parmak izi okuyucu entegreli sistemler. Genel olarak %30-50 açıdan, 35-40 cm uzaklıktan sizi irislerinizden tanıyan ve gece görüştü kayıt yapabilen kameralari ile iris tanıma sistemleri. Kapınızda size kapıyı açacak bir güvenlik görevlisini mi yoksa bu sistemi mi tercih ederdiniz ?

Bu yazımızda teknolojik 3 güvenlik sistemini inceledik, siz olsanız bu sistemleri ve daha fazla gelişmişlerini mi. Yoksa sigortalı maaşlı çalıştırabileceğiniz bir güvenlik personelini mi tercih ederdiniz, evinizi ve kendinizi korumak için ?


Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler