Connect with us

Teknoloji

HONOR’dan Dünya Günü paylaşımı

HONOR'dan Dünya Günü paylaşımı

Gençlere müteveccih teknolojik mahsulleriyle bedel yaratan HONOR, etrafa olan duyarlılığını şuurlu imal ve geri dönüşümle göstermeyi kastediyor. 52. Dünya Günü kapsamında HONOR, etrafı koruma gayeyi için geliştirdiği usullerle daha iyi bir gelecek ismine üstlendiği mesullüğü vurguluyor.

Etraf şuuru düşünülerek planlanan mahsul paketleri

HONOR, mahsul kutuları ve kullanıcı kılavuzlarında, ananesel petrol bazlı ve geri dönüştürülemeyen mürekkep yerine tabiat arkadaşı soya bazlı mürekkep kullanıyor. Bugüne kadar soya mürekkebi ile üretilen HONOR mahsul kutuları, karbondioksit salınımını 68 ton eksiltti. Bu da bir senede 3 bin 778 ağaç tarafından emilebilecek karbondioksit seviyesine eşdeğer.

Aygıtlarda hasarlı maddeler yok

HONOR, yenilikçi teknolojiler geliştirme emelinde etrafa verdiği hasarı da en aza indirmeyi kastediyor. Bu gaye ışığında işletme, henüz yasalarca yasaklanmamış 6 adet etrafa potansiyel hasarı bulunan maddenin makine yapımında kullanımını menetti. Bu maddeler artık HONOR uslu telefon, tablet ve giyilebilir mahsullerinin yapımında kullanılmıyor. Böylece 2 bin 896 ton hasarlı maddenin dağılması da yasaklanmış oluyor.

Azami seviyede etrafsal standartlar

HONOR, imal safhalarının ve şirket harekâtlarının etrafa olan tesirini eksiltmeye müteveccih çalışmaları, hammadde tercihinden atık idaresine kadar uyguluyor. Bu sebeple tüm HONOR uslu telefon ve tablet mahsulleri, Çin Nitelik Sertifikasyonu CQC Merkezi tarafından A sınıfı olarak sertifikalandırıldı. Toplam 54 adet HONOR mahsulü bu denkliğe sahip.

Elektronik mahsullerin geri dönüşümü ve tekerrür kullanımı

Geri dönüşüm ve tekerrür kullanım sistemi, imal maliyetlerini eksiltirken natürel kaynakların da afaki biçimde harcanmasının önüne geçiyor. 2017 senesinden bu yana HONOR, gelişmiş geri dönüşüm ve tekerrür kullanım programı dahilinde, dağıtım kanallarından 1650 ton elektronik atığı geri dönüştürmüş gidişatta.

Mevzuyla alakalı açıklama yapan HONOR CEO’su George Zhao: “HONOR’da teknoloji geliştirme ve etrafı koruma arasındaki geçimli balansı tutmaya çalışırken, kendimizi müessesesel işlemlerde de sürdürülebilir bir yaklaşıma adamış gidişattayız. Kullanıcılarımız için emin ve yenilikçi mahsulleri, bu yeşil yatırımlarla beraber sunarak seyyaremiz için sürdürülebilir bir hayat için çabalıyoruz” dedi.

HONOR’dan Dünya Günü paylaşımı sizlere teknolojimuhbiri.com ile özel olarak hazırlanmıştır.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler