Connect with us

İnternet

Instagram TikTok’tan kopya çekti

Instagram TikTok'tan kopya çekti

Instagram, geçen sene platformunda Reels isimli TikTok stili bir işlev başlatmıştı. Bu özellik, ses ve efektlerle 15 saniyeye kadar uzanan videolar oluşturmanıza imkân tanıyordu. Reels halihazırda TikTok’unkilere eş bir dizi özelliğe sahipken Instagram, Reels için Remix isimli yeni bir özellik daha duyurdu.

Instagram Remix Nedir?

Remix, TikTok’taki düet gibi çalışıyor. Değişik kullanıcıların mevcut bir videosunu esas alan kendi Asıl’inizi oluşturmanıza izin vermek için planlandı. Bu, başka bir videonun yanına bir cins sanal iş birliği ile kendi videonuzu kaydolabileceğiniz anlamına geliyor. Dans müsabakalarına katılmayı veya viral kliplere cevap vermeyi beğenen TikTok kullanıcıları arasında bu özellik oldukça popüler olarak kullanılıyor.

Instagram, Remix’in bir videoya tepkinizi tutmanıza veya platformdaki dostlarınızla iş birliği yapmanıza takviyeci olabileceğini belirtiyor. Yeni özelliği kullanmak için, bir klipteki üç noktalı menüye değip “Remix this Asıl” alternatifini seçmeniz yeterli. Ardından bu videonun yanına bir asıl kaydolabiliyor veya evvelden kaydolunmuş bir klibi yükleyebiliyorsunuz.

Instagram TikTok’tan kopya çekti sizlere teknolojimuhbiri.com ile özel olarak hazırlanmıştır.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler