Teknoloji

İphone Numara Engelleme – Özel Numara Engelleme

iPhone Numara Engelleme, iPhone veya iPad’inizde adres defterinizde olmayan aramaların veya mesajların gönderilmesini ve alınmasını engelleyen bir araçtır.

iPhone Numara Engelleme, ebeveynleri, eşleri, çocuğun okul öğretmeni, zorbalar veya aramaktan kaçınmak istedikleri herhangi biri kişi listesinde olduğunda birçok kullanıcının başvurduğu şeydir.

iPhone Numara Nasıl Engellenir

Birinden arama veya metin almak istemiyorsanız, telefonunuzda numarasını engelleyebilirsiniz.

iPhone’da bir numarayı engellemek için:

  1. iPhone Ana ekranınızda Telefon’a dokunun.
  2. Kişiler’e ve ardından aramalar veya metinler yoluyla sizinle iletişim kurmasını engellemek istediğiniz kişiye dokunun.
  3. Ekranın üst kısmında kişi adının yanında bulunan Kişiyi Engelle seçeneğine dokunun → Şimdi Engelle seçeneğine dokunun veya reddetmek için kaydırın → İstendiğinde parolanızı girin.
  4. Kişi artık engellenmiştir ve önce şifrelerini değiştirmedikçe iMessage veya FaceTime aracılığıyla sizi arayamaz, mesaj yazamaz, e-posta gönderemez veya sizinle sohbet edemez.

iPhone Özel Numara Engelleme Nasıl Yapılır?

iPhone’da özel numara engelleme, arama almak istemediğiniz numaraları engellemenize olanak tanır.

Apple Özel Numara Engelleme, belirli telefon numaralarından ve hatta belirli kişilerden gelen aramaları engellemenizi sağlayan bir özelliktir. On yıldan fazla bir süredir mevcuttu, ancak 2018’de birçok ünlünün bu özellik etkinken iPhone’ları kullandığı ortaya çıktığında yaygın olarak biliniyordu.

Bu makale, özel numara engellemenin ne olduğunu, iPhone’da nasıl çalıştığını ve ünlülerin bunu neden kullandığını tartışacak.

iPhone Numara Engelleme Aslında Nasıl Çalışır?

Özel Numara Engelleme, kullanıcıların kendi özel numaralarından istenmeyen aramaları engellemelerine olanak tanıyan bir iphone işlevidir.

Kullanıcının iphone uygulamasında bir parola ayarlayarak çalışır. Bundan sonra, bir arama gelirse, telefona geçmeden önce kod için bir istek gösterecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu