Connect with us

Teknoloji

iPhone’lar yine Samsung’u yenemedi

iPhone'lar yine Samsung'u yenemedi

Samsung, 2021 senesinin ilk üç ayında 77 milyondan fazla uslu telefon sevkiyatı yaparak, uslu telefon pazarında 1 numaralı koltuğun sahibi olmayı muvaffak oldu. Geçtiğimiz senenin ilk 3 ayı ile karşılaştırdığımızda, Samsung’un büyük bir ivme tutmuş olduğunu görebiliyoruz.

Koreli dev, 2021’in ilk çeyreğinde, geçen senenin aynı yarıyılına göre yüzde 32 oranında daha fazla telefonu piyasaya sunmuş vaziyette. Bu da, şu anda tüm piyasanın yüzde 23’üne hükmettiği anlamını taşıyor. Apple ise, gerçeğinde seneden seneye daha büyük bir çoğalış sergilese de, toplamda ikinci sırada kalmaktan kurtulamadı. 2021 senesinin ilk çeyreğinde 57 milyon birimi piyasaya süren Apple, böylece yüzde 44 oranında bir çoğalışa imzalaydı. Apple’ın piyasanın genelindeki hisseyi ise yüzde 17’ye denk geliyor.

Strategy Analytics tarafından bildirilen bu sayılar, Samsung’un dünya mobil pazarının neredeyse dörtte birini tek başına elinde yakaladığını gösteriyor.

Reel büyük çoğalışları ise, ilk beş sırasında bulunan Çinli üreticilerde görüyoruz. Seneden seneye sihrime oranlarında Xiaomi yüzde 80’e, OPPO yüzde 6’e ve vivo yüzde 85’e erişmiş vaziyette.

Bu sihrime oranları, uslu telefon pazarına da yansımış vaziyette. 2020 senesinin ilk çeyreğindeki 275 milyon aygıt sevkiyatına karşılık, bu senenin ilk çeyreğinde 340 milyon makineye erişildi. Bu da, iki yarıyıl arasında yüzde 24’lük bir farkı temsil ediyor.

Telefon

Tüm bilgileri, yukarıyadaki tablodan görebilirsiniz…

iPhone’lar yine Samsung’u yenemedi sizlere teknolojimuhbiri.com ile özel olarak hazırlanmıştır.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler