Connect with us

Teknoloji

Kaybolan eşyanızı bulmanın yolu

Kaybolan eşyanızı bulmanın yolu

Samsung Electronics, yeni Galaxy SmartTag+ aygıtının dünya çapında satışa çıktığını duyurdu. Hem Bluetooth Düşük Enerji BLE hem de geniş paylaşım ağı UWB teknolojisiyle donatılan Galaxy SmartTag+ sayesinde, eşyalarınızın konumunu artık çok daha doğru bir şekilde tespit faktörüz muhtemel. Galaxy SmartTag+ ayrıca, kullandığı artırılmış asıllık AR teknolojisiyle, uslu telefonunuzun kamerasını kullanarak kaybolan eşyanızın bulunduğu yeri görüntülemenizi de sağlıyor. 

Kaybettiğiniz eşyaları basitçe bulun 

Galaxy SmartTag’in en yeni versiyonu Galaxy SmartTag+ aygıtını, günlük olarak kullandığınız sırt çantası ya da anahtar gibi eşyalarınıza takarak, bu eşyalarınızı kaybetmeniz gidişatında Galaxy makinenizdeki SmartThings Find hizmetiyle konumlarını basitçe ve doğru bir biçimde tespit edebiliyorsunuz. 

Yeni AR Finder teknolojisiyle eşyalarınızın yerlerini görüntüleyebiliyorsunuz

Hem BLE hem de UWB teknolojisine sahip olan Galaxy SmartTag+ makineyi, bu sayede artık kaybettiğiniz eşyalarınızı bulurken AR teknolojisinden yararlanmanıza imkân sağlıyor. AR Finder, Galaxy S21+ ya da Galaxy S21 Ultra gibi UWB takviyeli uslu telefonunuzda kullanıcı arkadaşı arayüzüyle size kılavuzluk ederken Galaxy SmartTag+ makinenizden ne kadar uzakta olduğunuzu gösteriyor ve sizi onun olduğu tarafa doğru yönlendiriyor. Üstelik Galaxy SmartTag+’a yanaştığınızda sesli ihtar da alabiliyorsunuz. Böylece SmartTag+ koltuğun altında veya ulaşımı güç bir yerde kalmış olsa da onu bulmakta güçlük sürüklemiyorsunuz. 

Uslu yaftanızın yerini uzaktan bulabiliyorsunuz 

Galaxy SmartTag+, SmartThings Find’ın eforlu konumlandırma kapasitesini daha da artırıyor, yaftanın bulunduğu eşyaları, sizden çok uzakta olsalar bile harita üzerinde tespit edebilmenizi sağlıyor. Bunun sebebi ise yaftalarda kullanılan BLE teknolojisi ve Galaxy makine ağının eforu. SmartThings uygulaması üzerinden SmartThings Find hizmetini kullananlar, uslu telefonları veya tabletleri ile kaybolmuş uslu yaftalarını veya aygıtlarını bulabiliyor. SmartThings Find hizmetine uslu yaftanızın kaybolduğunu bildirdiğinizde, yakında bulunan rastgele bir aktifleştirilmiş Galaxy makineyi SmartThings sunucusuna konumu bildiriyor ve siz de bunun üzerine bildirim alıyorsunuz. SmartThings Find hizmetinde tüm bilgiler şifrelenip korunduğundan yaftanın konumu yalnızca sizinle paylaşılıyor.

Uslu makinelerinizi tek değişle idareyin 

Galaxy SmartTag+ ve SmartTag, sadece kayıp eşyaları bulmakla da kalmıyor. Misalin, konuttan çıkarken ışığı sarih unuttuğunuzda, konuta geri dönmek yerine SmartTag+ veya SmartTag uslu yaftanızı kullanarak ışığı uzaktan kapatabiliyorsunuz. SmartThings uygulamasını kullanarak, yafta butonu üzerinden bu değişik işlevleri yaftanızla faalleştirebiliyorsunuz. 

Samsung Electronics Mobil Bağlantı Kısmından Başkan Yardımcısı ve Mobil Ar-Ge Büroyu Başkanı KJ Kim, mevzuyla alakalı şunları söyledi: “Oyunun kaidelerini yine tanımlayan UWB teknolojisi, rastgele bir nesnenin konumunun çok daha büyük bir hassasiyetle tespit edilmesini sağlıyor. Biz de Samsung olarak kullanıcıların günlük hayatlarını daha basit ve konforlu hale getirmek emeliyle UWB’yi Galaxy ekosistemi içinde genişletmeye devam ediyoruz.”  

Dünyada 16 Nisan’dan itibaren satışta sunulacak olan makinenin Türkiye satış tarihi ise önümüzdeki günlerde emin olacak.

Kaybolan eşyanızı bulmanın yolu sizlere teknolojimuhbiri.com ile özel olarak hazırlanmıştır.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler