Connect with us

İnternet

Kripto para madencilerine darbe

Kripto para madencilerine darbe

Çinli yayın “mydrivers” tarafından bildirilene göre Hong Kong gümrüğü, 300’den fazla Nvidia CMP 30HX kartı kapsayan yeni bir parti CMP HX GPU’yu ele geçirdi. Yayınlanan resimde de ele geçirilen bu kartların takribî 100 adedi gözüküyor. Görünene göre bu mahsuller, kripto para madencilik çiftliklerinde kullanılmak üzere firari olarak ülkeye sokulmaktaydı. Her ne kadar işlemin nedeni rastgele bir yerde sarih olarak belirtilmiş olmasa da, Hong Kong hükumetinin bir zamandır yasa dışı kripto para üniteyi ticaretini ve perakendede kullanımını menetme mücadelelerinin bir neticeyi olabileceği söyleniyor.

Nvidia, Şubat ayında bu özel CMP HX madencilik kartlarını, reyin kartlarının oyunculara kalması emeliyle Ethereum madencileri ve öbürlerinin lüzumlarını karşılamak için piyasaya sunmuştu. Sürücü analizinde CMP HX tezsi kartların hakikatinde son jenerasyon Turing mimarisini esas aldığı ve grafik operasyonlarını üstlenmelerini yasaklayacak farklılıklara sahip oldukları görülmüştü. Burada bahsi geçen türev CMP 30HX de görünene göre GTX 1660 SUPER kartlarının bir türevi gibi gözüküyor ve 26MH/s’ye kadar çıkan ethereum hash sürati sunuyor.

Nvidia, CMP HX tezsi GPU’ların yayımı ile birlikte RTX 3060’ın madencilik performansını da sınırlayarak madencilerin bu kartları almalarını eksiltmeyi kastetmişti.

Kripto para madencilerine darbe sizlere teknolojimuhbiri.com ile özel olarak hazırlanmıştır.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler