Connect with us

Teknoloji

Netflix’te hayal kırıklığı

Netflix'te hayal kırıklığı

Netflix, paydaşları için yayınladığı ilk çeyrek raporunda platformun geldiği son nokta hakkında bilgiler verdi. Rapora göre Netflix, çeyreği, bir evvelki seneye göre yüzde 14 çoğalışla 208 milyon fiyatlı abone ile bitirdi. Ancak bu abone rakamı, daha evvel amaçlanan 210 milyon fiyatlı azanın gerisinde kalıyor. Gayenin gerisinde kalınması, Netflix paylarının da düşmesine neden oluyor.

Netflix, gelişmenin yavaşladığını kabul ediyor. Buna neden olaraksa, pandemi nedeniyle imalde yaşanan meseleler gösteriliyor. Akış devi, Stranger Things ya da Lost in Space gibi popüler üretimlerinin yeni sezonlarının yayınlanması ve ses getirecek yeni üretimlerin platforma ilave edilmesi ile beraber bu vaziyetin değişeceğine inanıyor.

İşletme, aşılamada yaşanan balanssızlar sebebiyle Dünya’nın her yerinde aynı performansla içerik üretemediğinin de altını çiziyor. Misalin Brezilya ve Hindistan gibi bazı ülkelerde COVID-19 salgını vahim ebatlara erişmiş gidişatta ve bu, içerik yapımını güçleştiriyor. Ancak pek çok ülkede de, aşılama sonrası işler yoluna girmeye başlıyor. Netflix, bu ülkelerde tehlikesiz bir biçimde yeni içerik üretmeye başladığını söylüyor ve içerik üretmeye devam ettiği sürece işlerin düzeleceğine inanıyor. Bu sene içerikler için 17 milyar dolar tüketmeyi tasarlayan akış devi, bu sayede çok rakamda orijinal üretimle izleyicinin karşısına çıkmayı tasarlıyor.

Netflix’te hayal kırıklığı sizlere teknolojimuhbiri.com ile özel olarak hazırlanmıştır.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler