Connect with us

Teknoloji

Programsız Photoshop Yapma

Programsız Photoshop Yapma

Fotoğraflar üzerinde oynamanıza imkan tanıyan photosohop artık programsız bir şekilde de yapılabilmektedir. Programsız photoshop yapma uygulamaları ile fotoğraflarınızı düzenleyebilir ve birleştirebilirsiniz. Bu uygulamalar sayesinde fotoğrafları hayal gücünüzle birleştirerek sihirli bir dünyanın kapılarını açabilirsiniz. Akla hayale sığmayacak ve sadece sizin hayal gücünüzle şekillenecek fotoğrafları yapabilmek artık çok kolay. Bu imkânı tanıyan birçok ücretsiz site bulunmaktadır. Bu sitelerden birini seçerek hemen fotoğraflarınız üzerinde oynamalar yapabilirsiniz.

Çektiğiniz portreleri ön plana alabilirsiniz. Ya da istediğiniz ifadeyi ya da nesneyi daha dikkat çekici bir şekilde düzenleyebilirsiniz. Düzenleme işini efektler vererek veya rötuşlayarak yapabilirsiniz. Fotoğraf karenize girmemiş bir nesneyi de photoshop uygulaması ile fotoğrafınıza ekleyebilirsiniz. Yapacağınız her şey sizin hayal gücünüze kalmış. Bu uygulama ile tüm dünya parmaklarınızın ucunda şekillenecek.

Üstelik bunu tek seferde yapmak zorunda değilsiniz. Bir kısmını yaptıktan sonra ara verebilir ve daha sonrasında kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Tasarlaya tasarlaya ilerleyebilirsiniz. Yaptıktan sonra bu sayede tekrardan farklı özellikler, simgeler veya efektler ekleyebilirsiniz.

Programsız Photoshop Nasıl Yapılır?

İlerleyen teknoloji ile beraber photoshopa olan ilgi de artmıştır. Artık klasik resim çekmek rafa kalkmış bir durumdadır. Çekilen fotoğraflar isteğe göre şekillenmektedir. Buna programsız photoshop yapma siteleri imkân tanımaktadır. Genellikle demo olarak kullanımlarda yani profesyonel olmayan kullanımlarda ücretsizdir.

Programsız Photoshop Yapma

Peki, programsız photoshop nasıl yapılır? Program kullanmadan photoshop yapmak için öncelikle buna uygun bir site bulmak gerekir. Ardından düzenlemek istediğiniz fotoğraf üzerinde oynama yapabilirsiniz. İstediğiniz şekilde kesebilir, birleştirme yapabilir veya farklı efektler verebilirsiniz. Öne çıkarmak istediğiniz kısmın renkleri ile oynayarak fotoğrafınızı canlandırabilirsiniz.

Simgeler veya metinler ekleyebilirsiniz. Önceden meydana gelmiş bir verinin yeniden düzenlenmesine imkân veren programsız photoshop yapma uygulamaları ile zamanla yıpranmış veya soluklaşmış fotoğraflarınızı yeniden eski haline getirebilirsiniz. Eski haline döndürmek yerine farklı bir tasarımda yapabilir ve istediğiniz renklerle donatabilirsiniz. Oldukça eğlenceli bu uygulamalar sayesinde hayal gücünüz sınır tanımayacak.

Programsız Photoshop Kullanımı

Renkler ve farklı efektler ile harika fotoğraflar düzenlemenizi sağlayan programsız photoshop kullanımı oldukça kolaydır. İlk başlarda zorlanabilir ve uzun vakitler harcayabilirsiniz. Ancak zamanla alıştıktan sonra kullanımı oldukça basit gelmeye başlayacaktır. Bu uygulamalarla yeteneğiniz ortaya çıkacaktır.

Fotoğraflar ile kolajlama ve onarma çalışmaları oldukça kolaydır. Ayıca panoramik resimler oluşturabilirsiniz. Çalışma yaptıktan sonra ön

izlemesine bakabilir ve eğer beğenmediğiniz bir kısım var ise değiştirebilirsiniz. Aynı şekilde sonrasında kaldığınız yerden devam edebilmek için kaydedebilirsiniz. Programsız phostoshop yapma uygulaması pek çok meslek grubunda da amatörce kullanılmaktadır. Profesyonel kullanımlarda program kullanılması gerekirken daha basit düzenlemeler için programa gerek yoktur.

Dijital dünyanın vazgeçilmezi haline gelmiş olan photoshop uygulaması her geçen gün yeni özelliklerle kendini yenileyerek karşımıza çıkmaktadır. Yeni özelliklerle beraber fotoğraf çekmeyi ve düzenlemeyi sevenler için farklı ve renkli dünyaların kapısını açmaktadır.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler