Connect with us

Teknoloji

Samsung TV’ler için şok haber

Samsung TV'ler için şok haber

Şu an küresel çapta yonga kıtlığı yaşanıyor. Bu vaziyetten teknolojinin pek çok değişik sektörü etkilenirken, Samsung da pek çok segmenti için evhamlı. Hatta bundan dolayı Güney Koreli firmanın, henüz halef Galaxy Note amiral gemisi çalışmalarına başlamadığı iddia ediliyor. Ancak öbür yandan başka rivayetler de Samsung’un Galaxy Note serisini rafa kaldırdığına işaret ediyor. Bunun sonucunu çok yakında göreceğiz.

Yonga kıtlığına dönecek olursak, Samsung, telefon tarafı için olduğu kadar televizyon segmenti için de şu gizemeler kasvet yaşıyor. Yeni televizyon serisini henüz tanıtan firmada, patlayan yonga kıtlığıyla birlikte arzı karşılayamayabileceği evhamı baş göstermiş. İşletmeden yapılan açıklamalar, yapımın kesintiye uğrayabileceğini söylüyor.

Samsung Electronics’in ekran iş geliştirme başkanı Han Jong-hee tarafından Güney Kore gazetecilerine yapılan açıklamaya göre Samsung, süren yonga seti kıtlığı düzelmezse TV imalini durdurmak zorunda kalabilir. Samsung’un dünya çapında lider TV üreticilerinden biri olduğunu düşünürsek, bu gidişatın pek alışıldık bir gidişat olmadığı apaçık. Firmanın hem gözetmesi gereken bir konumu hem de haysiyeti bulunuyor.

Bu açıklama üzerine gelen suallere karşılık olarak Han Jong-hee, “Meseleleri önlemek için elimizden geleni yapıyor,” derken, Han’ın geçtiğimiz günlerde MediaTek ve NovaTek gibi Tayvanlı yonga üreticileriyle toplandığı da öğreniliyor. Böylece işletme bu süreci yönet etmeye ve bir biçimde atlatmaya çalışacak gibi görünüyor.

Samsung TV’ler için şok haber sizlere teknolojimuhbiri.com ile özel olarak hazırlanmıştır.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler