Connect with us

Teknoloji

Samsung’a 71 iF Tasarım ödülü!

Samsung'a 71 iF Tasarım ödülü!

Samsung Electronics, dünyaca şöhretli International Forum iF Tasarım Mükâfatleri 2021’de 71 ayrı tasarım mükâfat aldı. Samsung’un mahsul tasarımı alanında aldığı 36 mükâfattan ikisi Altın Mükâfat kategorisinde yer aldı. İşletme profesyonel konseptlerde 10, irtibat tasarımında 11, ambalaj tasarımında 5 ve kullanıcı tecrübeyi, kullanıcı arayüzü ve hizmet tasarımında 9 ayrı mükâfata layık görüldü.  

Altın Mükâfat alan mahsuller BESPOKE AX9000N hava arınıcı makineyi ve BESPOKE City Color Edition oldu. BESPOKE AX9000N hava arınıcı, kullandığı yenilikçi konseptiyle harcayıcılara hava arınıcının ön kapak tasarımını kendi hayat stillerine göre seçme ihtimali vermesi sebebiyle mükâfat aldı. BESPOKE City Color Edition oturum koleksiyonu ise buzdolapları, indüksiyonlu ocaklar ve fırınlar dâhil olmak üzere mutfak makinelerinde bir hayli malzeme alternatifi ve Stokholm, Berlin ve Seul gibi kentlerden esin alan renk alternatifleri sunduğu için mükâfata layık görüldü. 

Samsung’un mahsul kategorisinde aldığı tasarım mükâfatlarından kimileri şöyle:

QLED 8K TV: Çerçeve kısmını eksilterek çekici tecrübeyi üst seviyeye çıkarıyor. The Premiere: Konut tipi premium projeksiyon makineyi, üçlü Lazer ve Ultra Kısa Erim teknolojisiyle donatıldı. WW8000T Çamaşır Cihazı ve DV8000T Çamaşır Kurutucu: Üst üste, yan yana yerleştirilebiliyor veya alana bağlı olarak ayrı ayrı kullanılabiliyor. Galaxy Z Fold2 ve Galaxy Z Flip: Eşsiz ve yenilikçi direnebilir uslu telefon tecrübesini kullanıcılara sunuyor. 

Samsung’un ulaşılabilirlik ve etrafa önemseyen tasarımları için aldığı bazı mükâfatlar ise şöyle: 

WW8000T Çamaşır Cihazı ve DV8000T UX Çamaşır Kurutucu: Ulaşılabilirliği artırmak, uslu ve rahat bir kullanım sunmak emeliyle değişik programları ve sıcaklıkları sesle bildiriyor ve tasarımında görme manili fertler için kabartma yazı kullanılıyor. Samsung Yankı-Ambalaj: Sürdürülebilir ambalaj çözümü, Samsung mahsullerinin yer aldığı ambalajların ileri mutasyonuna imkân sağlıyor.

Samsung Electronics Müessesesel Tasarım Merkezi Başkanı ve Başkan Yardımcısı Dontae Lee, mevzuyla alakalı açıklamasında, “Harcayıcılara sunduğumuz tecrübeleri çeşitlendirmek ve onların hayatlarına anlamlı bir değer vermek bizim için çok ehemmiyetli. Yenilikçi yaklaşımımızla cemiyete ve harcayıcıların hayatına katkı sunan tasarımlara imza atmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz.” dedi.

iF International Forum Design GmbH tarafından tertip edilen iF Tasarım Mükâfatleri müsabakası ilk olarak 1953’te Almanya’da yapıldı. iF Tasarım Mükâfatleri, katılımcı mahsullerin tasarımlarını fark yaratma ve tesir gibi kriterler üzerinden 9 ayrı disiplin ve kategoride kapsamlı bir değerlendirmeye tabi yakalıyor. Mükâfatler, mahsul, ambalaj, irtibat, profesyonel konsept, iç mimari, mimari, hizmet tasarımı, kullanıcı tecrübeyi UX ve kullanıcı arayüzü UI kategorilerinde veriliyor.

Samsung’a 71 iF Tasarım ödülü! sizlere teknolojimuhbiri.com ile özel olarak hazırlanmıştır.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler