Connect with us

Teknoloji

Sanal gerçeklik nedir? – Giyilebilir teknoloji nedir?

Giyilebilir teknoloji
Sanal gerçeklik nedir? Giyilebilir teknoloji nedir? Bu iki teknoloji birleşirse ne olur?

SANAL GERÇEKLİK VE GİYİLEBİLİR TEKNOLOJİ

Sanal gerçeklik nedir? Giyilebilir teknoloji nedir? Bu iki teknoloji birleşirse ne olur? bunların hepsine yazımızda bahsettik keyifle okumanızı dilerim.

SANAL GERÇEKLİK NEDİR?

Teknik olarak sanal gerçeklik terimi bireylerin orada olma hissini yaşadığı bilgisayar kaynaklı 3 boyutlu ortamlar için kullanılıyor. kullanıcılar çeşitli çevre birimleri (bilgisayar,ekran,gözlük,vs) ile bulunduğu ortamdan başka bir ortama hatta başka bir boyuta yalandan bile olsa sanal gerçeklikte geçiş sağlıyabiliyor desek yanlış söylemiş olmayız sanırım. Kullanıcıların bu deneyimi tam anlamıyla yaşayabilmesi için sanal gerçeklik tasarımlarının kusursuz olması gerekmektedir. Aksi takdirde zayıf bir sanal geçeklik deneyimi yaşanmış olur.

Giyilebilir teknoloji GIYILEBILIR TEKNOLOJİ NEDİR?

Giyilebilir teknoloji,aksesuar veya kıyafet olarak günümüzde önümüze çıkmıştır. Çoğunlukla akıllı saatler ve bileklikler gözümüüze çarpmaktadır. Bir çoğumuz gözümüş alıştığından dolayı artık pek fazla dikkat etmiyor incelemiyoruz fakat etrafımızı giyilebilir teknolojiler sarmak üzere henüz olumsuz etkilerini görmediğimizden dolayı(fiyatlarını saymıyorum) pek bir eksi yönünü söylemem mümkün olmaz ama ilerde işlerimizi şimdikinden daha çok kolaylaştıracaklarını tahminen söylemem mümkün.

BU İKİ TEKNOLOJİ BİRLEŞİRSE NE OLUR?

Bir çok kişinin aklında ki soru ise acaba bu iki teknoloji birleşirse ne olur? Hadi bir bakalım. bir yandan bulunduğumuz ortamdan sanal bir ortama geçiş yapıyoruz ve aynı zamanda giyilebilir bir teknoloji kullanıyoruz ilk başta biraz garip gelebilir veya korkutucu gelebilir ama durum aklınızda ki gibi korkutucu değildir. giyilebir teknolojinin ilerde daha gelişip dışarda ki havaya uygun ne giyeceğinize karar verip sanal gerçeklik ile bunu dışarda olmadan yaşamınıza olanak veren teknolojileri bir hayal edin ne kadar da mükemmel öyle değilmi? Bunun gibi bir sürü örnek verebiliriz ama birazda sizin hayal dünyanıza bırakıyorum.   Giyilebilir teknoloji Sanal gerçeklik ve giyilebilir teknolojilerinin amaçları birden fazladır tek bir noktada sınırlamak yanlış olur fakat hepsinin ortak amacı insanlığa daha iyi bir hizmet vermek,asistan olmaktır. İnsanların işlerini daha hızlı ve düzenli bir şekilde yapmasına yardımcı olmaktır. Gördüğünüz üzere teknolojik gelişmeler hızla artmakta ve etrafımızı sarmaktadır gelecekte kim bilir daha ne teknolojiler ortaya çıkacak. bu yazımızda bu iki teknolojinin en olduğuna kısaca değinmek istedim.    
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler