Connect with us

Teknoloji

Steam Mesaj Silme – Steam Sohbetler Nasıl Silinir?

steam mesaj silme

Değerli okuyucularımız, bu yazımızda ‘Steam Mesaj Silme‘ ve ‘Steam Konuşma Geçmişi Temizleme‘ işlemleri nasıl yapılır bunu anlattık. Steam mesaj silme için net olarak çözümler olmasa da, basit yöntemler ile mesajları görmeyi engelleyebilirsiniz. Umarız siz değerli okurlarımıza faydası olur. İyi okumalar…

Steam Mesajlar Nasıl Silinir?

Steam, gün geçtikçe daha da yaygınlaşan bir oyun platformu. Oyun platformu olmasının yanı sıra oyuncular ile etkileşime geçebileceğiniz ve arkadaş edinebileceğiniz bir platform. Bu nedenle her gün binlerce kullanıcıya ‘Spam Mesaj’ iletileri geliyor. Bu mesajların çoğu, ‘Scam’ içeriklerden veya botlar tarafından oluşturulan yazılardan oluşmakta. Çoğu kullanıcı bu yanıltıcı mesajlar yüzünden Steam envanterindeki eşyaları ve hatta Steam hesaplarını çaldırabiliyorlar. Bir çok kullanıcı bu durumdan rahatsız oluyor ve mesajları nasıl silebileceklerini bilmiyorlar.

Mesaj silme işlemleri aslında otomatik olarak yapılıyor. Sohbet üzerinden belirli bir süre geçtikten sonra (Yaklaşık 2-3 Hafta) Steam tarafından otomatik olarak siliniyor. Fakat mesajları gizleyebileceğiniz basit bir yöntem var;

1- İlk olarak gizlemek istediğiniz mesajı açınız.

2- Ve ardından 2. fotoğrafta gördüğünüz kırmızı daire içindeki (x) butonuna tıklayınız.

Bu sayede mesaj, mesaj kutunuzda görünmeyecektir.

Steam Konuşma Geçmişi Temizleme

Bir önceki başlığımızda ‘Steam Sohbet Temizleme’ işlemini göstermiştik. Net olarak geçmiş temizleme için bir çözüm yok. Fakat Steam, geçmiş sohbetlerinizi ‘Steam Cloud’ sistemine kaydeder. Bu nedenle sohbet kutucuğunu her açtığınızda, geçmiş mesajlarınız önünüze çıkar. Aynı kurallar ‘Steam Mesaj Silme‘ işlemleri için geçerli olsa da, basit bir işlem ile konuşma geçmişinizin önünüze çıkmasını engelleyebilirsiniz.

1- Sohbet penceresini açın ve fotoğrafta belirtilen kırmızı daire içindeki ‘Dişli Çark’ butonuna tıklayın.

2- Açılan pencereden ‘Sohbet’ sekmesine geçiş yapın ve ‘Açık Sohbetlerimi Hatırla’ seçeneğini ‘Kapalı’ konumuna getirin.

Bu işlemi yaparak Steam’in geçmiş sohbetlerimizi göstermesini engellemiş olduk. Artık Steam’i başlattığınızda, mevcut veya geçmişteki sohbetleriniz, siz açana kadar görünmeyecektir. Sohbetlerinizi hatırlamak için ise yukarıdaki ‘Kapalı’ ayarını ‘Açık’ konumuna getirmeniz yeterlidir.

Bu yazımızda sizlere ‘Steam Mesaj Silme‘ ve ‘Steam Sohbet Geçmişini Temizleme’ işlemlerini gösterdik. Vaktinizi ayırıp okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler