Connect with us

İnternet

Tarihin en pahalı oyunu

Tarihin en pahalı oyunu

Heritage Auctions’un bildirdiği üzere Nintendo Entertainment System NES için 1985 senesinden kalma damgalı bir Super Mario Bros. kopyası 660.000 dolar maliyetine satılarak şu ana kadar satılan en pahalı reyin olma unvanını eline geçirdi. Hatta rekorun bir evvelki sahibi olan Super Mario Bros. 3’ü 500.000 dolar gibi muazzam bir farkla geride vazgeçti. Bir evvelki rekor sahibi, 2020 senesinde 156.000 dolar maliyetiyle satılmıştı. Ondan bir evvelki rekor sahibi de 114.000 dolar maliyetiyle satılan aynı Super Mario Bros. oyununun iyi vaziyetteki bir kopyasıydı.

Oyunun tarihi ehemmiyetini anlatan Heritage Auctions, bu oyunun şu ana kadar sunma uğruna eriştikleri en daha önceki damgalı Super Mario Bros. olduğunu belirtirken, şu ana kadar karşılaştıkları en iyi vaziyetteki kopyalardan biri olduğunu da vurguladı. Ayrıca bu reyin, imal aralığı çok kısa olan Super Mario Bros.’un üretilen dördüncü versiyonuydu.

Natürel ki bu oyunun şu anda da oynanabilir olduğunu belirtmekte de fayda var. Oyunu Game&Watch üzerinde oynamanız olası ve şayet isterseniz, Nintendo Switch Online hizmeti ile yarım milyon dolar ödemeden de oynayabiliyorsunuz. Ama takribî 40 senelik bir oyunun fiziksel bir kopyasının bedelli olduğunu da kabul etmeliyiz. Yeniden de 660.000 dolar edip etmeyeceği ayrı bir müzakere mevzusu.

Tarihin en pahalı oyunu sizlere teknolojimuhbiri.com ile özel olarak hazırlanmıştır.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler