Connect with us

Teknoloji

Tayvan Markaları İstanbulda

Tayvan Markaları İstanbulda

Teknolojiye Güzergah Veren Tayvan Markaları İstanbul’da Buluştu

Türkiye’yi 2013-2015 yarıyılı için stratejik ülke olarak seçen Tayvan, dünyaca şanlı mükâfatlı 43 markası ile İstanbul’da 5 gün süresince show yapacak. Türkiye’ye senede takribî 1,6 milyar dolar ihracat yapan Tayvan, 3 sene içinde Türkiye’ye yaptığı ticareti iki katına çıkarmayı amaçlıyor.

İstinye Park’ta 19-23 Eylül tarihlerinde tertip edilen “Taiwan Excellence Günleri” şanlı manken ve sunucu Özge Ulusoy ile sempatikliği ile herkesin sevgilisi haline gelen daha önceki futbolcu Pascal Nouma’nın katıldığı Teknoloji defilesinin yer aldığı gösterişli bir merasimle açıldı. Tayvan Ekonomi Bakanlığı’na bağlı Tayvan Dış ticaret Büroyu BOFT teşebbüsü olarak, Tayvan Dış Ticaret Geliştirme Heyeti TAITRA tarafından hakikatleştirilen faalliğin açılışına, Tayvan Türkiye Büyükelçisi Yaser Cheng, Tayvan Ticaret Merkezi Türkiye Direktörü Patty Yen, Tayvan Ekonomik ve Kültürel Misyonu Ekonomi Kısmı Direktörü Philip J.P. Fan, Tayvan Türkiye Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Gema Wang, Acer Ülke Müdürü Sinan Kender, Asus Ülke Müdürü Kevin Li, D-Link Ülke Müdürü Harun Sönmez, htc Ülke Müdürü Canan Taşar ve Zyxel Ülke Müdürü Vefa Tarhan yaptı. Açılışa, İstanbul Ticaret Odası Başkan İTO Takviyecisi Dursun Topçu da katıldı.

Türkiye’de Tayvan markalarına müteveccih harcayıcı farkındalığını artırmak için tertip edilen aktiflikteki tüm katılımcı işletmeler, Taiwan Excellence Mükâfatü’nü kazanarak beynelmilel standartta harikuladeliğini ispatlayan markalarını sergiliyor. İstinye Park’ta 5 gün süresince, Asus, Acer, HTC gibi dünya çapındaki teknoloji markaları ile bilgi ve irtibat teknolojileri, konut aletleri ve spor ile cümbüş mahsullerinin de arasında bulunduğu ‘Taiwan Excellence Mükâfatü’ alan 43 Tayvanlı marka, 100’den fazla mahsulü Türk yatırımcısı ve harcayıcısıyla buluşuyor.

Açılışta bir konuşma yapan Tayvan Türkiye Büyükelçisi Yasin Cheng, Tayvan ve Türkiye’nin uzun ve hasılatlı bir ekonomik ilişki paylaştığını belirterek şöyle konuştu: “Geniş mahsul spektrumu için Orta Doğu’da Türkiye, şu an Tayvan’ın ticaret yaptığı partnerlerin başında gelmekte. Bölgesel gümrük istatistiklerine göre, 2013’te Türkiye’ye olan Tayvan ihracatının toplam bedeli 1.6 milyar Doların üzerinde. Bu sayı,2014’te Ocak – Ağustos yarıyılında 8 ayda yüzde 6.3 arkasıydı. Tayvan’ın stratejik Pazar seçtiği Türkiye için önümüzdeki 3 senede varsayımı ticaret sihrime oranı da yüzde 9.

Ticari ilişkilerin yanı gizeme, karşılıklı ülke ziyareti gibi alanlarda da ilişkilerin geliştirilmesi için Tayvan ve Türkiye ortak bir çalışma yürütüyor. 2013’de Türkiye, Tayvan’a vizeyi basitleştirmeyi kabul eden 133.ülke oldu. Karşılık olarak, Tayvan hükümeti de Türk yurttaşlarına vize imtiyazlarını genişletti. Vize programı, iki ülke arasındaki şahıs metamorfozlarına imkân sağlamayı, turizm, akademik, kültürel ve ticari alanlarda ikili ilişkileri geliştirmeyi hedeflemekte.”

“Tayvan mahsullerinin niteliği artık dünyada patentlenmiş gidişatta”

Tayvan Ticaret Merkezi’nin 56 ülkede faaliyet gösterdiğine ve 26 yıldır Türkiye’de yer almasına değinerek konuşmasına başlayan Tayvan Ticaret Merkezi-İstanbul Türkiye Direktörü Patty Yen “Bizim hakikat misyonumuz Tayvan ile Türkiye arasındaki ticari ilişkileri teşvik etmek ve sizlere fiyatsız iş hizmeti sağlamaktır. Bu faallikte yer alan markaların bir haylisini sizler de çok yakından tanıyorsunuz ancak belki de Tayvan markası olduğunu öğrenmiyorsunuz. Bizim bu aktiflikteki emelimiz Tayvan mahsullerinin niteliğini ve yeniliklerini sizlere daha yakından tanıtmak” dedi. Patty Yen, konuşmasını şöyle sürdürdü; “Tayvan Ticaret Merkezi 56 ülkede faaliyet gösteriyor ve 26 yıldır Türkiye’de yer alıyor. Tayvan Ekonomi Bakanlığı tarafından 2013-2015 seneleri için stratejik ülke seçilen Türkiye, Tayvan’ın bilişim teknolojileri sektöründe en büyük ortaklarından biri. Tayvan’ın Türkiye’ye yaptığı yatırım 4,6 milyar dolar seviyesine erişti. Türkiye’ye ihraç edilen muhakkak başlı BT mahsulleri ise cep telefonları, bilgisayar aksesuarları, dijital kameralar, kapalı devre kamera sistemleri, opto-elektronik görüntüleme sistemleri, televizyon parçaları ve SSD’ler bulunuyor.

Tayvan’da bilgi ve irtibat teknolojileri sektörü 2013 senesinde imal cirosunda yüzde 20,5 oranında sihrime oranına sahip olacak. Bu sihrime oranının esas sebebi, tablet PC’lerin küresel sevkiyatındaki süratli gelişmenin yanı gizeme bulut bilgi merkezine yapılan yatırımlar ve dokunmatik ekranlı PC’lerin ortaya çıkması. Ayrıca Tayvan’ın bilişim sanayisindeki rekabetçiliğinin artında uyuyan efor ise, oturmuş bir imal zinciri, engin deneyime sahip mühendisler, eforlu Ar-Ge imkânları ve stratejik lokasyon olarak sıralanabilir. Tayvan’ın dünyaca şanlı şirketleri yüksek niteliğe ve katma kıymete sahip mahsuller üretmek için en yeni usulleri Ar-Ge faaliyetlerini ile geliştirerek kullanıyor. Uslu telefon üreticisi HTC, 2011’de Interbrand’in En İyi 100 Evrensel Marka listesine giren ilk Tayvan firmayı olarak Tayvan’ın inovatif mahsullerin vatanı olduğunu ispatladı. Tayvan hali hazırda dünya pazarındaki yüzde 87,8’lik oranla dünyanın bir numaralı dizüstü bilgisayar üreticisi konumunda bulunuyor.”

Acer ile daha süratli ve daha basit iletişim

Acer Türkiye Ülke Müdürü Sinan Kender konuşması sırasında, insanların hayatlarını iyileştiren yenilikçi mahsullerin araştırma, tasarım, pazarlama, satış ve yardımına adanmış bir teçhizat + yazılım + servis şirketi olarak, Tayvan’ı en eforlu biçimde temsil etmeye devam edeceklerini belirtti. Kender şunları söyledi, “Faaliyetlerimizi etraf arkadaşı bilgisayarlar, ekranlar, projektörler, sunucular, tabletler ve uslu telefonlardan oluşan bir yeşil tedarik zinciri olarak devam ettiriyoruz. Kullanıcılara hudutlarının ötesini keşfetmek ve daha fazla tecrübe kazanmak için lüzum dinledikleri makineler sağlıyoruz. En yeni teknolojilere herkesin bağlanabilmesi ve ulaşabilmesi Acer’ın faaliyetlerinin kalbidir. İnsanlar kesintisiz iletişimde olma gereksinimindeler. Dostlarıyla, aile fertleriyle ve iş dostlarıyla iletişimde kalmak her zamankinden daha ehemmiyetli ve daha basit. Bu iletişim Acer’ın odak noktasıdır. Acer makineleriyle beraber herkes hoşlandığı her şey ve herkesle iletişimde kalır – daha süratli ve daha basit bir biçimde. “

“En iyi mahsulleri sağlıyoruz”

Asus Ülke Müdürü Kevin Li de yaptığı konuşmada şöyle dedi: “Taiwan Excellence Günleri etkinliği bir hayli işletme için çok ehemmiyetli bir konumda, zira bu aktiflik, “İnovasyon”, “mahsul niteliği”, “performans” ve “tasarım” mevzularını son kullanıcının kavraması için oldukça emin. ASUS da senelerdir Taiwan Excellence’tan bir hayli mükâfat kazandığı için büyük iftihar dinliyor. Taiwan Excellence Günleri aktifliğiyle daha fazla insanın iyi işletmeleri ve dünyadaki en iyi mahsulleri öğrenmesini sağlıyoruz. ASUS markası Türkiye’de 24 yıldır bulunuyor. İnsanların takviyeyi ve öğrenilirliğimizle beraber Türkyie’de bir hayli mahsulde 1 numarayız. Bunlara misal olarak anakart ve notebook’ları gösterebiliriz. Tabletler, monitörler, PC, telefon, projector, kablosuz ağ, grafik kartı, optik sürücü, multimedya mahsulleri gibi bir hayli kategoride de en üst sıralardayız. Daha fazla insanın mahsullerimizi kullanma bahtını bulması ve iyi bir deneyim yaşamasını istiyoruz. ASUS mahsul ve teknoloji odaklı bir işletme ve bilişim teknolojileri sanayisinde en önde gelen işletme. Teknik ve tasarım anlamında en iyi ekiplere sahibiz. Aynı zamanda mühendislerimiz ve tasarım mevzusundaki kabiliyetlerimizle, ASUS’un insanların kullanımına ve hayat deneyimlerini geliştirmede dayanakçı olacak, en iyi mahsulleri sağlamaya devam edeceğiz.”

Bebeğinizi cep telefonundan takip edin

D-Link Türkiye Ülke Müdürü Harun Sönmez, D-Link’in 2003 senesinden beri Türkiye’de faaliyet göstermekte olduğunu ve Türkiye’deki kullanıcılarına en son teknoloji yenilikçi mahsulleri en uygun maliyetlerle eriştirmekte olduklarını belirtti ve ilave etti : “Son senelerin gözde teknolojisi olan Bulut hizmetini geliştirilen yeni mahsullerle 2010 senesinden beri Türkiye’de sunmakta ve bu teknoloji sayesinde, alıcılarımızın nerede olursa olsun, evindeki aygıtlara erişimesini ve hakimiyet etmesini sağlamaktayız. Tayvan Excellence mükâfatlı D-Link Bulut özellikli DCS-825L Bebek Kamerası ile bebeğinize gözünüz arkada kalmadan rastgele bir cep telefonu, mahallî ağ veya Internet üzerinden uzaktan görebilir , izleyebilir ve görüşebilirsiniz.”

HTC Türkiye’de süratli gelişiyor

HTC Türkiye Ülke Müdürü Canan Taşar Tayvan’ın Türkiye’yi 2013-2015 yarıyılı için stratejik ülke olarak seçmesinin HTC’yi çok mutlu ettiğini belirterek, şöyle dedi: “Bu çerçevede Tayvan’ın, 43 markası ile İstanbul’da 5 gün süresince teknoloji markalarını İstinye Park Tayvan Harikuladelik Günleri’nde tanıtması çok ehemmiyetli. Zira Doğu Asya’nın dört kaplanından biri olan ve şahıs başı 38 bin dolarlık ulusal kazançla Tayvan’ın teknolojide ne kadar ileri bir ülke olduğunun Türkiye’de anlaşılması markamız açısından da bir sinerji yaratacak. Bu aktiflik, HTC ve yanı gizeme pek çok Tayvan markasının kazara olmadığının Türk toplumu tarafından anlaşılması ve iki ülke ilişkilerine katkıda bulunuyor. HTC olarak 2014’ü adet bazında %30, kazanç tarafında da %40 gelişmeyle kapatacağımızı ön görüyoruz. Bu da bizi 2015 için daha da umutlandırıyor. Amiral gemimiz HTC One M8 çok iyi gidiyor. Aynı biçimde 816 olağanüstü büyük bir galibiyet tuttu. HTC ülkeleri arasında Uzak Doğu’dan sonra en galibiyetli olan ülkelerden biri Türkiye. Biz bununla iftihar dinliyoruz”

Zyxel pazarda iddiasını sürdürüyor

ZyXEL Ülke Müdürü Vefa Tarhan açılışta yaptığı konuşmada şu bilgileri verdi: “2007 senesinde ZyXEL İrtibat Teknolojileri A.Ş. ismiyle mahallî bütün harekât doğrudan yatırım firmayı olarak Türkiye’de faaliyete başlayan ZYXEL; Telekom, İş Dünyası ve Harcayıcı irtibat mahsulleri sunmaktadır. Her sene ciddi oranda sihrime kat eden ZyXEL 2014 seneyi ilk yarısı itibariyle 500 bin adetin üzerinde mahsul satışıyla ADSL, VDSL/Fiber internet, kablosuz mahsuller ve şahsi NAS bulut çözümlerinde yüzde 30’luk pazar hissesine erişmiştir. ZyXEL ayrıca orta ve büyük firmaların internet güvenliği, VPN ve internet üzerinden tehlikesiz irtibatı, ağ anahtarları, profesyonel kablosuz irtibatı çözümlerinde süratle gelişmektedir. Önümüzde üç yıl içerisinde Türkiye’de irtibat alanında en katma bedelli çözümleri en geniş, ölçeklenebilir portföyde sunmaya devam edeceğiz. Özellikle uslu konut/büro pazarında lider olacağız. Öte yandan dijital mutasyon çerçevesinde altyapılarını değiştiren orta ölçekli ve minik ebattaki işletmelere odaklanacak olan ZyXEL, sadece mahsul ve çözümlerle değil, iş ortaklarımızla danışmanlık hizmetleri ile beraber müesseselere rekabette öne çıkabilmeleri için katma bedel sağlayacağız. Fertsel depolama ve konut ağı alanındaki pazar hissenizi daha da geliştireceğiz. ZyXEL, iş dünyası tarafında network altyapı çözümlerinde iki kat sihrime beklemektedir. Müessesesel pazarda güvenlik çözümlerinin çok daha fazla arz görmesi beklenmekte ve bu alandaki yenilenmiş mahsul portföyü ve iş ortakları ile oluşturulan geniş ekosistem sayesinde ZyXEL, pazardaki ehemmiyetli oyunculardan biri olmaya devam edecektir.”

İstinye Park’ta tertip edilen Tayvan Excellence Günleri’nde tablet, dizüstü bilgisayarlar ve uslu telefonların yanı gizeme Strida’nın çocuklara dik ve balansta durmayı öğreten spor bisikleti, Thermedic’deri sabredebilir yatak ve eklem gevşetici spor yastığı gibi teknolojiyle sporu birleştirmiş mahsulleri de görmek olası.

Tayvan Markaları İstanbulda sizlere teknolojimuhbiri.com ile özel olarak hazırlanmıştır.

Teknolojiye Güzergah Veren Tayvan Markaları İstanbul’da Buluştu

Türkiye’yi 2013-2015 yarıyılı için stratejik ülke olarak seçen Tayvan, dünyaca şanlı mükâfatlı 43 markası ile İstanbul’da 5 gün süresince show yapacak. Türkiye’ye senede takribî 1,6 milyar dolar ihracat yapan Tayvan, 3 sene içinde Türkiye’ye yaptığı ticareti iki katına çıkarmayı amaçlıyor.

İstinye Park’ta 19-23 Eylül tarihlerinde tertip edilen “Taiwan Excellence Günleri” şanlı manken ve sunucu Özge Ulusoy ile sempatikliği ile herkesin sevgilisi haline gelen daha önceki futbolcu Pascal Nouma’nın katıldığı Teknoloji defilesinin yer aldığı gösterişli bir merasimle açıldı. Tayvan Ekonomi Bakanlığı’na bağlı Tayvan Dış ticaret Büroyu BOFT teşebbüsü olarak, Tayvan Dış Ticaret Geliştirme Heyeti TAITRA tarafından hakikatleştirilen faalliğin açılışına, Tayvan Türkiye Büyükelçisi Yaser Cheng, Tayvan Ticaret Merkezi Türkiye Direktörü Patty Yen, Tayvan Ekonomik ve Kültürel Misyonu Ekonomi Kısmı Direktörü Philip J.P. Fan, Tayvan Türkiye Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Gema Wang, Acer Ülke Müdürü Sinan Kender, Asus Ülke Müdürü Kevin Li, D-Link Ülke Müdürü Harun Sönmez, htc Ülke Müdürü Canan Taşar ve Zyxel Ülke Müdürü Vefa Tarhan yaptı. Açılışa, İstanbul Ticaret Odası Başkan İTO Takviyecisi Dursun Topçu da katıldı.

Türkiye’de Tayvan markalarına müteveccih harcayıcı farkındalığını artırmak için tertip edilen aktiflikteki tüm katılımcı işletmeler, Taiwan Excellence Mükâfatü’nü kazanarak beynelmilel standartta harikuladeliğini ispatlayan markalarını sergiliyor. İstinye Park’ta 5 gün süresince, Asus, Acer, HTC gibi dünya çapındaki teknoloji markaları ile bilgi ve irtibat teknolojileri, konut aletleri ve spor ile cümbüş mahsullerinin de arasında bulunduğu ‘Taiwan Excellence Mükâfatü’ alan 43 Tayvanlı marka, 100’den fazla mahsulü Türk yatırımcısı ve harcayıcısıyla buluşuyor.

Açılışta bir konuşma yapan Tayvan Türkiye Büyükelçisi Yasin Cheng, Tayvan ve Türkiye’nin uzun ve hasılatlı bir ekonomik ilişki paylaştığını belirterek şöyle konuştu: “Geniş mahsul spektrumu için Orta Doğu’da Türkiye, şu an Tayvan’ın ticaret yaptığı partnerlerin başında gelmekte. Bölgesel gümrük istatistiklerine göre, 2013’te Türkiye’ye olan Tayvan ihracatının toplam bedeli 1.6 milyar Doların üzerinde. Bu sayı,2014’te Ocak – Ağustos yarıyılında 8 ayda yüzde 6.3 arkasıydı. Tayvan’ın stratejik Pazar seçtiği Türkiye için önümüzdeki 3 senede varsayımı ticaret sihrime oranı da yüzde 9.

Ticari ilişkilerin yanı gizeme, karşılıklı ülke ziyareti gibi alanlarda da ilişkilerin geliştirilmesi için Tayvan ve Türkiye ortak bir çalışma yürütüyor. 2013’de Türkiye, Tayvan’a vizeyi basitleştirmeyi kabul eden 133.ülke oldu. Karşılık olarak, Tayvan hükümeti de Türk yurttaşlarına vize imtiyazlarını genişletti. Vize programı, iki ülke arasındaki şahıs metamorfozlarına imkân sağlamayı, turizm, akademik, kültürel ve ticari alanlarda ikili ilişkileri geliştirmeyi hedeflemekte.”

“Tayvan mahsullerinin niteliği artık dünyada patentlenmiş gidişatta”

Tayvan Ticaret Merkezi’nin 56 ülkede faaliyet gösterdiğine ve 26 yıldır Türkiye’de yer almasına değinerek konuşmasına başlayan Tayvan Ticaret Merkezi-İstanbul Türkiye Direktörü Patty Yen “Bizim hakikat misyonumuz Tayvan ile Türkiye arasındaki ticari ilişkileri teşvik etmek ve sizlere fiyatsız iş hizmeti sağlamaktır. Bu faallikte yer alan markaların bir haylisini sizler de çok yakından tanıyorsunuz ancak belki de Tayvan markası olduğunu öğrenmiyorsunuz. Bizim bu aktiflikteki emelimiz Tayvan mahsullerinin niteliğini ve yeniliklerini sizlere daha yakından tanıtmak” dedi. Patty Yen, konuşmasını şöyle sürdürdü; “Tayvan Ticaret Merkezi 56 ülkede faaliyet gösteriyor ve 26 yıldır Türkiye’de yer alıyor. Tayvan Ekonomi Bakanlığı tarafından 2013-2015 seneleri için stratejik ülke seçilen Türkiye, Tayvan’ın bilişim teknolojileri sektöründe en büyük ortaklarından biri. Tayvan’ın Türkiye’ye yaptığı yatırım 4,6 milyar dolar seviyesine erişti. Türkiye’ye ihraç edilen muhakkak başlı BT mahsulleri ise cep telefonları, bilgisayar aksesuarları, dijital kameralar, kapalı devre kamera sistemleri, opto-elektronik görüntüleme sistemleri, televizyon parçaları ve SSD’ler bulunuyor.

Tayvan’da bilgi ve irtibat teknolojileri sektörü 2013 senesinde imal cirosunda yüzde 20,5 oranında sihrime oranına sahip olacak. Bu sihrime oranının esas sebebi, tablet PC’lerin küresel sevkiyatındaki süratli gelişmenin yanı gizeme bulut bilgi merkezine yapılan yatırımlar ve dokunmatik ekranlı PC’lerin ortaya çıkması. Ayrıca Tayvan’ın bilişim sanayisindeki rekabetçiliğinin artında uyuyan efor ise, oturmuş bir imal zinciri, engin deneyime sahip mühendisler, eforlu Ar-Ge imkânları ve stratejik lokasyon olarak sıralanabilir. Tayvan’ın dünyaca şanlı şirketleri yüksek niteliğe ve katma kıymete sahip mahsuller üretmek için en yeni usulleri Ar-Ge faaliyetlerini ile geliştirerek kullanıyor. Uslu telefon üreticisi HTC, 2011’de Interbrand’in En İyi 100 Evrensel Marka listesine giren ilk Tayvan firmayı olarak Tayvan’ın inovatif mahsullerin vatanı olduğunu ispatladı. Tayvan hali hazırda dünya pazarındaki yüzde 87,8’lik oranla dünyanın bir numaralı dizüstü bilgisayar üreticisi konumunda bulunuyor.”

Acer ile daha süratli ve daha basit iletişim

Acer Türkiye Ülke Müdürü Sinan Kender konuşması sırasında, insanların hayatlarını iyileştiren yenilikçi mahsullerin araştırma, tasarım, pazarlama, satış ve yardımına adanmış bir teçhizat + yazılım + servis şirketi olarak, Tayvan’ı en eforlu biçimde temsil etmeye devam edeceklerini belirtti. Kender şunları söyledi, “Faaliyetlerimizi etraf arkadaşı bilgisayarlar, ekranlar, projektörler, sunucular, tabletler ve uslu telefonlardan oluşan bir yeşil tedarik zinciri olarak devam ettiriyoruz. Kullanıcılara hudutlarının ötesini keşfetmek ve daha fazla tecrübe kazanmak için lüzum dinledikleri makineler sağlıyoruz. En yeni teknolojilere herkesin bağlanabilmesi ve ulaşabilmesi Acer’ın faaliyetlerinin kalbidir. İnsanlar kesintisiz iletişimde olma gereksinimindeler. Dostlarıyla, aile fertleriyle ve iş dostlarıyla iletişimde kalmak her zamankinden daha ehemmiyetli ve daha basit. Bu iletişim Acer’ın odak noktasıdır. Acer makineleriyle beraber herkes hoşlandığı her şey ve herkesle iletişimde kalır – daha süratli ve daha basit bir biçimde. “

“En iyi mahsulleri sağlıyoruz”

Asus Ülke Müdürü Kevin Li de yaptığı konuşmada şöyle dedi: “Taiwan Excellence Günleri etkinliği bir hayli işletme için çok ehemmiyetli bir konumda, zira bu aktiflik, “İnovasyon”, “mahsul niteliği”, “performans” ve “tasarım” mevzularını son kullanıcının kavraması için oldukça emin. ASUS da senelerdir Taiwan Excellence’tan bir hayli mükâfat kazandığı için büyük iftihar dinliyor. Taiwan Excellence Günleri aktifliğiyle daha fazla insanın iyi işletmeleri ve dünyadaki en iyi mahsulleri öğrenmesini sağlıyoruz. ASUS markası Türkiye’de 24 yıldır bulunuyor. İnsanların takviyeyi ve öğrenilirliğimizle beraber Türkyie’de bir hayli mahsulde 1 numarayız. Bunlara misal olarak anakart ve notebook’ları gösterebiliriz. Tabletler, monitörler, PC, telefon, projector, kablosuz ağ, grafik kartı, optik sürücü, multimedya mahsulleri gibi bir hayli kategoride de en üst sıralardayız. Daha fazla insanın mahsullerimizi kullanma bahtını bulması ve iyi bir deneyim yaşamasını istiyoruz. ASUS mahsul ve teknoloji odaklı bir işletme ve bilişim teknolojileri sanayisinde en önde gelen işletme. Teknik ve tasarım anlamında en iyi ekiplere sahibiz. Aynı zamanda mühendislerimiz ve tasarım mevzusundaki kabiliyetlerimizle, ASUS’un insanların kullanımına ve hayat deneyimlerini geliştirmede dayanakçı olacak, en iyi mahsulleri sağlamaya devam edeceğiz.”

Bebeğinizi cep telefonundan takip edin

D-Link Türkiye Ülke Müdürü Harun Sönmez, D-Link’in 2003 senesinden beri Türkiye’de faaliyet göstermekte olduğunu ve Türkiye’deki kullanıcılarına en son teknoloji yenilikçi mahsulleri en uygun maliyetlerle eriştirmekte olduklarını belirtti ve ilave etti : “Son senelerin gözde teknolojisi olan Bulut hizmetini geliştirilen yeni mahsullerle 2010 senesinden beri Türkiye’de sunmakta ve bu teknoloji sayesinde, alıcılarımızın nerede olursa olsun, evindeki aygıtlara erişimesini ve hakimiyet etmesini sağlamaktayız. Tayvan Excellence mükâfatlı D-Link Bulut özellikli DCS-825L Bebek Kamerası ile bebeğinize gözünüz arkada kalmadan rastgele bir cep telefonu, mahallî ağ veya Internet üzerinden uzaktan görebilir , izleyebilir ve görüşebilirsiniz.”

HTC Türkiye’de süratli gelişiyor

HTC Türkiye Ülke Müdürü Canan Taşar Tayvan’ın Türkiye’yi 2013-2015 yarıyılı için stratejik ülke olarak seçmesinin HTC’yi çok mutlu ettiğini belirterek, şöyle dedi: “Bu çerçevede Tayvan’ın, 43 markası ile İstanbul’da 5 gün süresince teknoloji markalarını İstinye Park Tayvan Harikuladelik Günleri’nde tanıtması çok ehemmiyetli. Zira Doğu Asya’nın dört kaplanından biri olan ve şahıs başı 38 bin dolarlık ulusal kazançla Tayvan’ın teknolojide ne kadar ileri bir ülke olduğunun Türkiye’de anlaşılması markamız açısından da bir sinerji yaratacak. Bu aktiflik, HTC ve yanı gizeme pek çok Tayvan markasının kazara olmadığının Türk toplumu tarafından anlaşılması ve iki ülke ilişkilerine katkıda bulunuyor. HTC olarak 2014’ü adet bazında %30, kazanç tarafında da %40 gelişmeyle kapatacağımızı ön görüyoruz. Bu da bizi 2015 için daha da umutlandırıyor. Amiral gemimiz HTC One M8 çok iyi gidiyor. Aynı biçimde 816 olağanüstü büyük bir galibiyet tuttu. HTC ülkeleri arasında Uzak Doğu’dan sonra en galibiyetli olan ülkelerden biri Türkiye. Biz bununla iftihar dinliyoruz”

Zyxel pazarda iddiasını sürdürüyor

ZyXEL Ülke Müdürü Vefa Tarhan açılışta yaptığı konuşmada şu bilgileri verdi: “2007 senesinde ZyXEL İrtibat Teknolojileri A.Ş. ismiyle mahallî bütün harekât doğrudan yatırım firmayı olarak Türkiye’de faaliyete başlayan ZYXEL; Telekom, İş Dünyası ve Harcayıcı irtibat mahsulleri sunmaktadır. Her sene ciddi oranda sihrime kat eden ZyXEL 2014 seneyi ilk yarısı itibariyle 500 bin adetin üzerinde mahsul satışıyla ADSL, VDSL/Fiber internet, kablosuz mahsuller ve şahsi NAS bulut çözümlerinde yüzde 30’luk pazar hissesine erişmiştir. ZyXEL ayrıca orta ve büyük firmaların internet güvenliği, VPN ve internet üzerinden tehlikesiz irtibatı, ağ anahtarları, profesyonel kablosuz irtibatı çözümlerinde süratle gelişmektedir. Önümüzde üç yıl içerisinde Türkiye’de irtibat alanında en katma bedelli çözümleri en geniş, ölçeklenebilir portföyde sunmaya devam edeceğiz. Özellikle uslu konut/büro pazarında lider olacağız. Öte yandan dijital mutasyon çerçevesinde altyapılarını değiştiren orta ölçekli ve minik ebattaki işletmelere odaklanacak olan ZyXEL, sadece mahsul ve çözümlerle değil, iş ortaklarımızla danışmanlık hizmetleri ile beraber müesseselere rekabette öne çıkabilmeleri için katma bedel sağlayacağız. Fertsel depolama ve konut ağı alanındaki pazar hissenizi daha da geliştireceğiz. ZyXEL, iş dünyası tarafında network altyapı çözümlerinde iki kat sihrime beklemektedir. Müessesesel pazarda güvenlik çözümlerinin çok daha fazla arz görmesi beklenmekte ve bu alandaki yenilenmiş mahsul portföyü ve iş ortakları ile oluşturulan geniş ekosistem sayesinde ZyXEL, pazardaki ehemmiyetli oyunculardan biri olmaya devam edecektir.”

İstinye Park’ta tertip edilen Tayvan Excellence Günleri’nde tablet, dizüstü bilgisayarlar ve uslu telefonların yanı gizeme Strida’nın çocuklara dik ve balansta durmayı öğreten spor bisikleti, Thermedic’deri sabredebilir yatak ve eklem gevşetici spor yastığı gibi teknolojiyle sporu birleştirmiş mahsulleri de görmek olası.

Tayvan Markaları İstanbulda sizlere teknolojimuhbiri.com ile özel olarak hazırlanmıştır.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler