Connect with us

Teknoloji

Tesla standını birbirine kattı!

Tesla standını birbirine kattı!

Bir Tesla Model 3 sahibi, bugün başlayan Şangay Araba Fuarı’nı birbirine kattı. Sergilenen Tesla vasıtalarından birinin üzerine çıkan bayan, haykırarak Tesla’yı protesto etti.

Model 3’ün fren hakimiyetini gayesine alan ve üzerinde “Yanılgılı Fren Hakimiyeti” yazan bir tişört giyen kadının, güvenlik misyonluları tarafından yaka paça vasıtadan indirilmeden evvel kezlerce “Tesla fren hakimiyeti kaybetti” diye haykırdığı dinlendi. Bayanın çevresini saran güvenlik misyonluları, tişörtteki iletiyi gizlemek için sarih şemsiyeler kullandı.

Protestocu bayan, Model 3’ün frenlerinin zafersiz olduğunu ve aile abonelerinden dördünün bir kazada neredeyse can verdiğini iddia ediyor. Ancak Tesla, bahsi geçen kazada taşıt bilgilerinin meselesiz göründüğünü, taşıtın neredeyse saatte 120 km süratle gittiğini ve taşıtın fren ve acil gidişat ihtar sistemlerinin muntazam çalıştığını gösterdiğini söylüyor.

Tesla, yaptığı açıklamada protestocu kadının “Tesla’nın fren meselesini kezlerce protesto etmesiyle tanındığını” söyledi. Harcayıcı haklarına “büyük önemsediğini” ve bayanla evvelki görüşmelerinde birkaç çözüm önerdiklerini öne süren işletme, kadının bağımsız bir hakimiyet yaptırmayı yalanladığını ve otomobili iade etmekte ısrar ettiğini söylüyor.

Tesla standını birbirine kattı! sizlere teknolojimuhbiri.com ile özel olarak hazırlanmıştır.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler