Connect with us

Teknoloji

Turkcell’den eğitim desteği

Turkcell'den eğitim desteği

Turkcell’in Türkiye’nin siber güvenlik uzmanı gereksinimini karşılamaya müteveccih olarak yaşama geçirdiği Cyber Camp eğitim programının altıncısı başladı. Bu sene 3 bini aşkın gencin müracaat ettiği ve çevrimiçi olarak tertip edilecek program 8 Mayıs’a kadar devam edecek. Turkcell’in yeni jenerasyon işe alım programı GNÇYTNK kapsamında yürütülen Cyber Camp 2021 ile Türkiye’ye yeni siber güvenlik uzmanları kazandırılması kastediliyor. 10 gün sürecek programda katılımcılar, siber güvenlik alanında uzman adlardan toplamda 60 saatlik online eğitim alacak.

Cyber Camp ile yalnızca Turkcell’e değil Türkiye’ye yeni siber güvenlik uzmanları kazandırmayı hedeflediklerini dile getiren Turkcell Genel Müdür Takviyecisi Serhat Demir şöyle konuştu: “Turkcell olarak ülkemizin eforuna ve geleceğine inanıyoruz. Bu bakış açısıyla yalnızca teknolojiye yatırım yapmıyoruz. Aynı zamanda tertip ettiğimiz eğitim programlarıyla ülkemizin yarınları olan gençlerimizin gelişimlerine katkı sağlıyoruz. Dijitalleşmeye bağlı olarak tüm dünyada siber güvenlik uzmanlarının ehemmiyetinin daha da çoğaldığını görüyoruz. Bu alanda yetişmiş uzman gereksinimini karşılamaya müteveccih yaşama geçirdiğimiz programımıza gençlerimizin gösterdiği yoğun alaka ülkemiz ismine bizi oldukça mutlu etti. Küresel rekabetin giderek dijital alana kaydığı günümüzde bu program ile yetişecek uzmanların bu alanda da Türkiye’nin eforuna efor katacağına inanıyoruz. Aynı zamanda bu programda üstün zafer gösteren gençlerimiz Turkcell’de çalışma fırsatı tutarak, sunduğumuz çevik ve elastik çalışma civarında aralıksız kendilerini geliştirebilecek. Cyber Camp’in yanı gizeme yaşama geçireceğimiz yeni eğitim programlarıyla da Türkiye’nin teknoloji alanında gereksinim dinlediği yetişmiş insan kaynağına katkı sağlamaya devam edeceğiz.”

Cyber Camp kapsamında katılımcılar sektörde siber güvenlik alanındaki lider adlarla buluşarak kariyer sohbetleri yapabilecek ve uzmanlardan mentorluk eğitimi de alacak.

Cyber Camp 2021 Eğitim İçeriği:

Bilgi Güvenliğine Giriş Ağ Trafik Tahlili & Ağ Güvenliği Temel Kriptoloji Aktüel Kimlik ve Ulaşım Yönetimi Büyümeleri Web Servis Güvenliği Yönetimi Web Uygulama Güvenliği ve Web Sızma Teknikleri Ağ Sızma Testi & Sızma Testi Lab Çalışmaları SOC İzleme ve Vaka Müdahalesi Siber Tehdit İstihbaratı Hasarlı Yazılım Tahlili, Windows Forensics, SIEM Yönetimi

Turkcell’den eğitim desteği sizlere teknolojimuhbiri.com ile özel olarak hazırlanmıştır.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler