Connect with us

Teknoloji

Twitter, 4K düğmesine bastı

Twitter, 4K düğmesine bastı

Kısa bir test yarıyılından sonra nihayet Twitter fotoğrafı açıklamaya yaptı ve iOS ile Android uygulaması ile artık kullanıcıların 4K görüntüleri Twitter’a yüklemesine izin verildi. Böylece telefonlarıyla 4K resim sürükleyen veya video kaydı yapanlar artık bu görüntüleri yüksek çözünürlükle twit’leyebilecek.

Eş saldırıyı Instagram‘dan da beklerken, Twitter evvel davrandı ve uslu telefonların kamera mevzusunda yükselttiği çıtaya ayak yalanı öğrendi. Twitter, mart ayı itibariyle bu aktüellemeyi sınama versiyonu olarak emin kullanıcılara açmıştı. Sonunda ise tüm Twitter kullanıcılarına açtı ve Android ile iOS uygulaması üzerinden yapılan paylaşımlara uyguladı. Ancak bunun için birkaç ayar yapmanız gerekli.

Sürüklediğiniz yüksek çözünürlüklü resimleri Twitter’a 4K olarak yüklemek için seçimlerinizi değiştirmeniz gerekiyor. Bunun için Ayarlar ve Saklılık adımından Bilgi Kullanımı > Yüksek Nitelikli Görüntü Yüklemeleri kısmına gelerek buradan 4K’ya kadar görüntülerin ne zaman yükleneceğini seçmeniz gerekli. Şayet mobil bilgi kutunuz hudutlu ise, buradan Wi-Fi’yı seçmek en garantisi.

Bu iznin ardından 4K video veya resimlerinizi Twitter üzerinden paylaşabilirsiniz. Ancak peki siz bunu 4K olarak görebilecek misiniz? Burası tartışılır. En azından telefon ekranından baktığınız zamanlarda. Çünkü şu an gerçekten çok az rakamda uslu telefonun ekranı 4K çözünürlük üretiyor. Genelde yaygın olan çözünürlük ise FullHD+ ve QHD. O anlamda muhtemelen sürüklediğiniz resimleri yeniden de Twitter üzerinden o netlikte göremeyeceksiniz. Elbette yeniden de bir nitelik yükselmesi kendini fark ettirecektir.

Twitter, 4K düğmesine bastı sizlere teknolojimuhbiri.com ile özel olarak hazırlanmıştır.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler