Connect with us

Teknoloji

WhatsApp Tema Değiştirme Nasıl Yapılır?

whatsapp tema değiştirme

WhatsApp tema değiştirme nasıl yapılır diye merak mı ediyorsunuz? WhatsApp, milyonlarca ve hatta milyarlarca insan tarafından kullanılan popüler bir iletişim uygulamasıdır. Kurulduğundan bu yana oldukça gelişmiş özellikler ve güncellemeler getiren WhatsApp, son güncellemelerinden birinde ise tema özelleştirme özelliğini getirdi. Bu güncelleme ile WhatsApp uygulamasını dilerseniz koyu renkte, dilerseniz de açık renkte kullanabiliyorsunuz. Bu ayar sayesinde sevdiğiniz renkte sohbet edebilir ve koyu tema kullanarak pil kullanımını düşürebilirsiniz. WhatsApp tema değiştirme oldukça basit bir işlemdir. Sizler için hem tema rengi değiştirme hem de detaylı olarak uygulamanızın görünümünü özelleştirmenin yollarını paylaştık. Aşağıdaki yazımızı inceleyerek WhatsApp tema değiştrime nasıl yapılır öğrenebilirsiniz. İyi okumalar…

WhatsApp Renk Değiştirme Nasıl Yapılır?

WhatsApp uygulamasında sohbetin rengini değiştirmeniz için yapmanız gerekenler oldukça basit. Harici bir yazılıma ihtiyacınız olmadan, WhatsApp uygulamasının ayarlarından tema rengi değiştirmeyi yapabilirsiniz. Yapmanız gerekenler ise şunlardır;

  • WhatsApp uygulamasını açın.
  • Sohbetler sekmesindeyken sağ üst kısımda bulunan üç nokta işaretine tıklayın.
  • Ayarlar sekmesine tıklayın.
  • Ayarlar sekmesindeyken Sohbetler diye seçenek göreceksiniz. Sohbetler seçeneğine tıklayın.
  • Tema seçeneğine tıklayıp dilediğiniz temayı seçin.

Aynı zamanda bu kısımdan sohbet fotoğrafı da değiştirebilirsiniz. Ek olarak modlu WhatsApp yazılımları ile ek tema ayarları da yapabilirsiniz.

WhatsApp Detaylı Tema Değiştirme Nasıl Yapılır?

WhatsApp da detaylı renk değiştirme işlemleri için ise modlu WhatsApp yazılımlarını kullanabilirsiniz. Bu yazılımlar, çok detaylı bir şekilde temanızı düzenleyebilir, yazı fontlarını, sohbet renklerini, uygulama ikonunu, ve ek olarak uygulama renklerini değiştirebiliyorsunuz. Bu uygulamalar, güven açısından pek tercih edilmeseler de, milyonlarca kullanıcı tarafından gönül rahatlığıyla kullanılıyor.

Farklı yazılımlar için tercih edeceğiniz uygulama arıyorsanız, sizlere önereceğimiz liste şu şekilde olurdu;

Bu uygulamalar, gelişmiş tema özelleştirme özelliği barındıran uygulamalardır. Güven açısından pek yorum yapabilmiyoruz. Fakat kullanım açısından oldukça tercih ediliyorlar. Bu uygulamaları, resmi adreslerinden indirmenizde fayda var. Google’da ufak bir arama ile resmi adreslerini bulabilirsiniz.

Değerli okuyucularımız, bu yazımızda sizlere WhatsApp tema değiştirme nasıl yapılır bunu öğrettik. Diğer yazılarımıza da göz atmayı unutmayınız.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler