Connect with us

Yazılım

Whatsapp Viewer Kullanımı – WhatsApp Viewer Nedir?

Whatsapp Viewer Kullanımı

WHATSAPP VİEWER KULLANIMI

WhatsApp Viewer, WhatsApp yönetimi tarafından yapılmış olan bir tür programdır. Bu program sadece bilgisayarlarda çalışmaktadır. Bu yazımızda whatsapp Wiewer kullanımı nasıldır ve nedir konusunu inceledik..

WhatsApp Viewer Nedir?

WhatsApp’ın Viewer programı sayesinde telefonda ki konuşmalarınızı bilgisayar ortamında da okuyabilme özelliğini deneyimleyebilirsiniz. WhatsApp Viewer kullanımı programının size sunmuş olduğu özellik yardımı ile bir bilgisayara sahip istesiniz ya da çevrenizde ki herhangi bir yakınınızın, akrabanızın veya arkadaşınızın bilgisayarı ile mesajlarınızı açarak, okuyabilirsiniz. Şayet telefonunuzda yedeklemeyi açmışsanız eski konuşmalarınızın telefonunuzda ki WhatsApp uygulaması sayesinde yedeklenmektedir. Yedeklenmiş olan bu konuşmaları ise telefonunuzda ki WhatsApp uygulaması haricinde de bilgisayarda görebilirsiniz.

Nedir konulu teknoloji makalelerinin devamı için tıklayınız…

WhatsApp Viewer Özellikleri Nelerdir?

  • Akıllı cep telefonu cihazlarınızda ki ya da tabletlerinizde ki WhatsApp uygulamasında ki konuşmalarınızı WhatsApp Viewer’in kullanıcılarına sunmuş olduğu özellik sayesinde rahatlıkla bilgisayarınızda görüntüleyip, erişebilirsiniz
  • Yeni getirilmiş olan güncellemeler yardımı ile konumunuzu ya da videolarınızı rahat bir şekilde görüntüleyip, izleyebilirsiniz.
  • WhatsApp Viewer’in sürükleyip, bırakma özelliği sayesinde “ msgstore.db ” isimli yedekleme sistemini WhatsApp Viewer programının içerisine sürükleyip, bırakarak kolaylıkla açabilirsiniz.

WhatsApp Viewer İle Konuşmalar Bilgisayardan Nasıl Okunur?

Normal bir akıllı cihazınızda ki (Andorid işletim sistemli cep telefonları) önce ki konuşma içeriklerinizi kişisel bilgisayarınıza yedekleyip, korumak istiyorsanız bu işlemi WhatsApp menşeili WhatsApp Viewer kullanımı program sayesinde çok basit bir biçimde uygulayabilirsiniz. Öncelikle WhatsApp Viewer programını Google arama motorunda aratıp, bularak bilgisayarınıza indirmeniz ve kurmanız gerekmektedir. WhatsApp Viewer bilgisayarınıza kurulduktan sonra ise Android akıllı cep telefonlarınızın hafıza bölümünde bulunmakta olan WhatsApp -> Databases isimli klasör içerisinde bulunmakta olan “ msgstore.db “ isimli dosyayı WhatsApp Viewer programını kurmuş olduğunuz bilgisayarınıza göndermelisiniz. Ardından bilgisayarınıza kurduğunuz WhatsApp Viewer programı içerisinde ki File kısmına tıklayıp, hemen ardından Open bölümüne giriş yaparak “ … “ ikonuna basarak, bilgisayarınıza Android telefonunuzdan aktarım yaptığınız “ msgstore.db “ isimli dosyayı seçmelisiniz. Daha sonra ise “ Account name “ isimli bölüme cep telefonunuzda ve aktif bir biçimde kullanmış olduğunuz Google hesabınızın mail adresini yazarak, “ Ok “ ikonuna bastıktan sonra bilgisayarınızda görüp, okumak istediğiniz konuşmanızı seçip, açabilirsiniz. Ancak WhatsApp Viewer programı ile açmış olduğunuz konuşmalarınızın kalite oranı düşük olabilmektedir. Bunun sebebi ise cep telefonunuzda yedekleme işlemi gerçekleştirilirken, bu işlem küçük bir boyut ile yapıldığı içindir.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler