Connect with us

Teknoloji

Windows 10 Fotoğraf Görüntüleyici

windows 10 fotoğraf görüntüleyici

Windows 10 fotoğraf görüntüleyici, Windows işletim sisteminin en gelişmiş fotoğraf görüntüleme yazılımıdır. Windows, dünyanın en çok kullanılan işletim sistemi olmasının yanı sıra, liderliğini koruyabilmesinin sebebi de getirdiği yenilikler ve geliştirmelerdir. Diğer işletim sistemlerine ithafen Windows 10 işletim sistemindeki yazılımlar, son derece gelişmiş ve stabil olarak çalışmaktadır. Windows 10 fotoğraf görüntüleyicide bazı kullanıcıların karşılaştığı sorun ise şudur; Fotoğraflarınızı görüntülemek istediğinizde farklı yazılımlar yüzünden hatalar ile karşılaşabiliyorsunuz. Fakat Windows 10 fotoğraf görüntüleyici ise bu hataların önüne geçiyor. Peki Windows 10 fotoğraf görüntüleyici nasıl etkinleştirilebilir?

Windows 10 Fotoğraf Görüntüleyiciyi Etkinleştirme

Windows 10 işletim sisteminde fotoğraf görüntüleyiciyi etkinleştirmek istemeniz son derece normaldir. Çünkü çoğu fotoğraf görüntüleme yazılımı stabil olarak çalışmayabiliyor. Bu nedenle fotoğraflarınızı görüntülemekte sıkıntı yaşıyor olabilirsiniz. Yapmanız gerekenler ise son derece basittir;

  • Fotoğraf görüntüleyiciyi kullanarak açmak istediğiniz fotoğrafa sağ tıklayın.
  • Özellikler seçeneğine tıklayın.
  • Birlikte Aç’a tıklayın.
  • Fotoğraf Görüntüleyici seçeneğini seçin.

Bu sayede seçmiş olduğunuz fotoğraf uzantısındaki tüm dosyaları fotoğraf görüntüleyici ile çalıştırabilirsiniz. JPG, PNG, GIF ve daha onlarca fotoğraf dosyasını bu yöntemle açabilirsiniz.

Ek olarak Windows ayarlarından varsayılan fotoğraf uygulaması sekmesine gelip fotoğraf görüntüleyici yazılımını seçebilir ve fotoğraflarınızı bu şekilde de fotoğraf görüntüleyici ile çalıştırabilirsiniz. Yapmanız gereken ek bir ayar yoktur.

Değerli okuyucularımız, bu yazımızda Windows 10 fotoğraf görüntüleyiciyi nasıl etkinleştirilir bunu öğrettik. Diğer yazılarımıza da göz atmayı unutmayınız.

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler