Connect with us

Teknoloji

Windows Fotoğraf Görüntüleyici

Windows Fotoğraf Görüntüleyici

Windows günümüzde en aktif olarak kullanılan işletim sistemlerinin başında gelmektedir. Bununla birlikte Windows sadece işletim sistemi değil ana programların da kurulumlarını sağlamaktadır. Windows fotoğraf görüntüleyici gibi hizmetler işletim sisteminin yanında ekstra olan hizmetlerdir. Özellikle yeni nesil yazılımlar olarak karşımıza çıkan Windows fotoğraf görüntüleyicisi; nitelik düzeyi yüksek bir ürün olarak tanımlanır.

Bilgisayarınızda gün içinde çok sık dosya alışverişi veya diğer işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Bu durumların sonucunda bilgisayarınızda multimedya olarak tanımlanan dosyalar olmaktadır. Bu dosyaların bazıları fotoğraf olabildiği gibi bazıları ise video veya ses kayıtlarıdır. Yeni nesil Windows işletim sistemiyle uyumlu bir şekilde çalışabilen fotoğraf görüntüleyicisi; fotoğraf dosyalarınıza ulaşımınızı da kolaylaştırır!

Windows Fotoğraf Görüntüleyici Nasıl Çalışır?

Fotoğraflar özel bir dosya formatında olmaktadır. Bu nedenle fotoğrafların açılması bir metin belgesi kadar kolay değildir. Bu nedenle bilgisayarlarda fotoğrafları görüntüleyebilmek için yazılımlar bulunur.

Windows işletim sistemi için bu yazılım Windows fotoğraf görüntüleyicisi olmaktadır. Fotoğraf görüntüleyiciler direkt olarak sistem yazılımlarıdır. Bu nedenle kullanıcıların ek olarak bir dosya veya program indirmesine gerek olmamaktadır.

Windows kullanan her kullanıcı için bu hizmetler ücretsiz bir şekilde erişilebilecek konumda durmaktadırlar. Bununla birlikte oldukça pratik bir kullanım tarzı bulunur. Bilgisayarınızda fotoğrafları açmak için sadece tıklamanız yeterlidir. Arka planda fotoğraf görüntüleyici sizin için ek olarak çalışmaktadır. Böylece siz çok daha az uğraşarak isteklerinizi tamamlayabilirsiniz.

Windows Fotoğraf Görüntüleyici

Fotoğraf görüntüleyici dosyalara erişmek mümkündür. Ancak bu dosyalar Windows sistem dosyalarının içinde bulunmaktadır. Bu nedenle içerisinde gezinmek ve herhangi bir işlem yapmak işletim sistemine zarar verebilmektedir. Ancak isterseniz görüntüleyici ayarlarını kendiniz için özelleştirebilir ve o şekilde kullanabilirsiniz.

Windows 10 Fotoğraf Görüntüleyici

Her işletim sisteminin fotoğraf görüntüleyici yazılımı farklı olabilmektedir. Bunun ana nedeni işletim sisteminin güncelliği olmaktadır. En güncek işletim sistemi için bu yazılım Windows 10 fotoğraf görüntüleyici olmaktadır.

Windows 10 işletim sisteminizde herhangi bir fotoğrafı açmak ve kullanmak istediğinizde gerekli olan yazılımlardır. Aynı zamanda Windows 10 kullanıcılarına fotoğraf görüntüleyicisi için özelleştirme imkanları sunulmuştur. Bu sayede bilgisayarınızda bulunan fotoğrafların ilk olarak açılması için özelleştirme yapabilirsiniz. Arama kısmında yapacağınız ufak bir araştırma ile bu özelliklere ulaşabilirsiniz.

Fotoğrafları görüntüledikten sonrasında da kaydetme imkanınız bulunur. Bilgisayarınıza indireceğiniz her fotoğrafta bu özellikleri kullanabilirsiniz. Fotoğrafların dosya formatları belirlidir. Bu nedenle bir dosya eğer fotoğrafsa direkt olarak sistem tarafından açılır.

Windows Fotoğraf Görüntüleyici Nerede ?

Sistemi kurcalamayı seven ve araştıran kişiler için ise önemli bir merak unsuru bulunur. Windows fotoğraf görüntüleyici nerede? Fotoğraf görüntüleyici tam olarak bir program değildir. Sistem dosyaları içerisinde bulunan bir yazılımdır. Bu nedenle isteyen kişiler fotoğraf görüntüleyiciyi açamazlar.

Fotoğrafları açmak istediğiniz zamanlarda otomatik olarak başlatılır. Sistem dosyalarının içerisinde bulunan görüntüleyici dosyalarına erişim sağlayabilirsiniz. Ancak bu doğru veya uygun olmamaktadır. Sistem dosyalarının içerisinde oldukça hassas dosyalar bulunur. Bu dosyalara verilecek olan zararlar bilgisayarın çalışmasını etkileyebilmektedir. Ancak isteklerinizi fotoğraflar üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Windows fotoğraf görüntüleyici sizin fotoğraflar üzerinde kırpma veya ölçeklendirme yapmanıza imkan tanımaktadır. Bu sayede çok daha özel ve uygun bir kullanımı her kullanıcı elde edebilir

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler