Wordpress

WordPress Alıntı Eklentisi – En İyi Alıntı Eklentileri

WordPress alıntı eklentisi internet siteniz için en ilham verici kaynaklardan olmazsa olmazıdır. Alıntı eklentisi kullanım alanına göre farklılık gösterebilir. WordPress siteleriniz için içeriklerinizi en güzel hale getirecek birkaç alıntı eklentisini sizler için sıraladık. Bu eklentiler sizin için kullanım alanınıza göre değişeceği için istediğinizi seçmekte özgürsünüz. Sıralama tamamen özel olarak yapılmıştır.

WordPress Alıntı Eklentisi kullanım amacı daha çok içerik yönetimi ile alakalı sorunlardan ihtiyaç haline gelmiştir. Daha güzel ve düzgün bir sayfa düzeni için özel alıntı bölmeleri oluşturulması bu konuda sayfanın seviyesini yukarı seviyelere çıkaracaktır. Sayfa düzeninin aynı zamanda Google için ne kadar önemli olduğunu bildiğimiz için bu gibi eklentiler ile düzenleme ve zenginleştirme yapmamız kesinlikle önerilir. Sayfa düzeni haricinde bu alıntı elentilerinin bir çoğu wordpress sitenize dış kaynaklardan da güzel söz, konu kopyası ve benzer birçok bilgi çekebilmektedir.

En Kaliteli 5 WordPress Alıntı Eklentisi

WordPress alıntı eklentisi listemizde en iyi sıralamamızı yaparken özellikle ihtiyaçlarımıza ne şekilde cevap verdiğine göre hazırladık. İhtiyacımıza uygun en iyi 5 alıntı eklentisini sizler için özel bir sıralamaya aldık. Nasıl yükleneceği ve nereden indirileceğin en son detaylı olarak anlattık.

  • Hello Motivation

Alıntı eklentileri arasında sizlere en farklı olanlarından “Hello Motivation” ile başlamak istiyorum. Bu eklenti yazarları insanların blog yazmak konusunda ne kadar zorlandıkları bilerek yardımcı olarak geliştirmiştir. Eklentinin amacı siz blog yazarken sağ üst alanda sizlere motivasyon alıntı göstererek yardımcı oluyor.

  • Automatic Quotes

WordPress alıntı araçları arasında en geniş kaynaklı olanlardan “Automatic Quotes” ile devam edelim. Bu eklenti quotepiper sitesinden otomatik olarak her 24 saatte bir alıntı çekmektedir. 2.000.000’dan fazla alıntı içeren bu eklenti sitelerinize 24 saatte bir eklentiyi nereye yerleştirdi iseniz orada göstermektedir.

  • Lumia Testimonials

Ticari amaçlı wordpress sitelerinizde tam ihtiyacınız olan alıntı aracı “Lumia Testimonials” kullanmaktır. Bu eklenti ürünlerinizin yorumlar bölümünden, özelikle memnun müşterilerinizin yorumlarını belli bir alanda göstermek sunum yapmak amaçlı kullanılır.

  • Quoty

Alıntı eklentileri arasında normal blog yazarları için tasarlanmış en iyi eklentilerden biri “Quoty” diyebiliriz. Bu eklenti makale yazarlarının fazlası ile işine yaradığı gibi listemizin makale yazarları için öncelikli eklentisidir. Bunun en başlıca sebebi yazı içerisinde herhangi bir bölümü seçerek eklenti ayarları ile kolay ve hoş gözükecek bir şekilde alıntı olarak gösterebilmesidir. Orjinal wordpress alıntı aracını da kulanabilir. Daha özelleştirilmiş Quoty eklentisini de kullanabilirsiniz bunun için.

  • WordPress Orjinal Alıntı Eklentisi

WordPress alıntı araçları listemizin sonuna bunu eklemek istiyorum. Özellikle bu konuda belirtmem gerekir ki, wordpress özellikleri arasında bunu ne verimli şekilde kullanabilmek için klasik editör kullanmanızı tavsiye ederim. WordPress sitenizde yeni yazı oluştur bölümünden bir yazı oluşturma alanını gidin ve makale içeriğinizi girin. Alıntılamak istediğiniz paragrafı “Shift+Alt+Q” tuşlarına basarak seçtiğiniz istediğiniz metini alıntılayabilirsiniz.

WordPress Alıntı Eklentisi Nasıl Kullanılır?

Alıntı eklentileri ne kadar farklılık gösterse de kendi içlerinde belli bir kullanımı bulunmaktadır. Farklı kaynaklardan alıntı içerik çeken ve yazı içlerinde alıntı yapabilme olarak bunları ikiye ayırabiliriz. Alıntılamak istediğiniz herhangi bir metini veya paragrafı yazı içerisinde eklenti ile yapabilirsiniz. Bir diğer yöntem ise kullanıcılarınızın veya misafir ziyaretçilerinizin bıraktığı yorum ve not gibi bilgileri farklı alanlarda göstermek alıntılamaktır.

 

Worpress alıntı eklentileri listemiz burda son bulmaktadır. İstediğiniz alıntı eklenti aracı burada yok ise internet sitemizin wordpress kategorisinden veya  kendi sitesinden bulabilirsiniz. Eklentileri ve daha fazla bilgi için sitemizin wordpress kategorisini ziyaret etmeyi unutmayın…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu