İnternet

Yandex DNS Ayarları Nasıl Yapılır? – Yandex DNS 2020

Yandex DNS ayarları nasıl yapılır , günümüzde kullanımı artan Yandex için hızlı ve gizli bir internet tarayıcısı haline gelmektedir. Kullanıcıların en önemli etkenlerinden biri Yandex DNS ayarları bu hizmeti size sunmaktadır. Bu yazımızda Yandex DNS ayarları nasıl yapılır? Konumuza sizlere detaylı olarak atlatmak istedik.

Yandex DNS ayarları bu kullanım için önemli bir rol almaktadır. Ne kadar az kullanımı bilinse de Yandex browser günümüzde artan bir kullanici kitlesine sahiptir. Ve Yandex DNS ayarları bu kullanıcıların hızlı ve güvenli bir internet deneyimi sunmasına yol açmaktadır. Google için yaptığınız DNS ayarları kullanacağınız bu tarayıcıda da mevcuttur. Yandex DNS ayarları kullanıcıları icin önemli bir etkendir. Gizlilik ve hız acisindan DNS kullanmaniz size büyük bir avantaj sağlayacaktır. Normal bağlantınızın aksine birçok ip adresinden bağlantı kurabilir ve internette gezinebileceksiniz. Çoğu zaman hızlı bir DNS ağı size indirme ve gezinme açısından yüksek hız saglayabilirken, yavaşlatması da muhtemeldir. Bu konuda Yandex’ in önerdiği DNS adresini kullanmaya özen gösterin.

Yandex DNS Ayarları Nasıl Yapılır?

Yandex DNS ayarları değiştirmek ve yapılandırmak için aşağıda sıraladığımız adımları birebir uygulayın.

  1. Bilgisayarınızın ayarlarından “Ağ ve internet ayarları” giriş yapın.
  2. AğBağdaştırıcılarına giriş yapın.
  3. Kullandığınız internet bağdaştırıcısını seçin. (Bu wifi veya ethernet olabilir). Üzerine sağ tıklayarak özelikler bolumumu açın.
  4. Açılan pencerenin altında “İnternet Protokolü Sürüm 4 (TCP/IPv4)” bu şekilde bir secenek olacak. Çift tıklayın ve yeni pencere açılmasını bekleyin.
  5. “Aşağıdaki DNS sunucusu adresi kullanılsın kutucuğunu işaretleyin ve altındaki bölüme IP adreslerinizi yazın.

DNS hakkında bilgi sahibi olmak için DNS nedir ve ne için kullanılır yazımıza buraya tıklayarak bakabilirsiniz. Yandex konusunda DNS ayarları ne kadar önemli ise DNS Nedir adlı konumuza göz atarak daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Yandex DNS ayarları aslında bu kadar basit bir işlemdir. Şuan Yandex tarayıcınızı açtığınızda belirlediğiniz DNS adresleri ile bağlanıyor olacaksınız. Yandex DNS servisi kendi guvenli IP adreslerini paylaşmıştır. Bunları kendi DNS panelinden bakabilir ve uygulayabilirsiniz. Neden DNS adresi kullanmanız gerektiğini bu makaleye gelmeden önce araştırdığınıza eminim, burda sizlere en hızlı ve kolay şekilde Yandex DNS ayarları hakkında bilgi vermeye çalıştık. Sayfanın altında benzer konularimiza da bakabilirsiniz..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu