Connect with us

Yazılım

Yazılım Tavsiyeleri – Yazılama Başlayacaklar İçin Tavsiyeler

Yazılım Tavsiyeleri programlamaya yeni başlayacaklar için öncelikli olarak dikkat etmesi gereken konuları ve yazılım tavsiyeleri hakkında bilgi alması, yazılım geliştirme ve bu yönde rahatlıkla ilerlemesi için önemli hususları ele aldık. Sivil biri için yazılıma nereden başlamalısınız, hedef belirlemede nelere dikkat etmelisiniz, doğru kaynak seçimi ve hangi dili seçmeniz konusunda yardımcı olmaya çalışacağız.

Yazılım Tavsiyeleri

 • Araştırma

  Yazılım tavsiyeleri konumuzda her işte olduğu gibi Yazılıma yeni başlayacak iseniz, bulduğunuz kitapları, eğitim video setlerini izlemeden önce araştırmanız gerekir. Öyle ki birazdan bahsedeceğim şekilde onlarca dala ayrılan yazılım biliminde başlangıç olarak size en uygun dalı seçmeniz gerekecektir.
  Örnek olarak yazılıma başlamadan önce, programlama dillerini araştırabilirsiniz:
  c++    =  Tıklayın…  ( Kaynak: wmaracı)
  Html  = Tıklayın… (Kaynak: mediaclick)
  Java   =  Tıklayın… (Kaynak: baskent)

 • Dikkat Ve Konsantrasyon

  Sanırım bahsedeceğim en önemli unsurlardan biri bu olabilir. Çalışma yönteminiz ne olursa olsun veya ne  kadar süre, unutmamanız gereken bir kural yazılım dikkat gerektiren bir iştir. Örnekverecek olursak bir yandan dizi izlerken yapabileceğinizi düşünüyorsanız erkenden vazgeçin.
  Dikaktinizi dağıtacak her türlü nesne ve olaylardan arının, çünkü siz yeni başladınız ve bu işin temelindesiniz. Nasıl devam ederseniz o şekilde gidecektir. Günde 1 saatlik bir çalışma programınız var ise bu 1 saati en verimli şekilde kullanmaya çalışın.

Yazılım Geliştirmeye Yeni Başlayacaklar İçin Tavsiyeler

Yazılım Geliştirmeye Yeni Başlayacaklar İçin Tavsiyeler

 • Çalışma Yöntemi

  Eğer kendi kendinize bir programlama dili öğrenmek istiyorsanız, güzel bir çalışma programınız  ve kaynağınız olmalı. Youtube üzerinden video izleyerek mi veya kitaplardan okuyarak, araştırdığınız makalelerden uygulayarak mı öğrenmek istiyorsunuz yapın.. Aklınızda kalması için benim her zaman uyguladığım kağıt ve kalem yöntemim vardır, ne kadar bilsem de yeni öğreniyormuş gibi çoğu zaman derleyiciye yazdığım kodları not defterime yazarım. Yazılım tavsiyeleri özellikle ilk öğrenmeye başladığım zaman silip defalarca derleyiciye, kopyaya ihtiyaç duymadan başarana kadar yazardım. Lakin ezberle değil öğrenerek ilerleyin…
  Fikir alabilmeniz için birkaç kaynak bırakıyorum. Konu ile alakalı olmasa bile size fikir vereceğine eminim:
  Tıklayın…(Kaynak: Psikolog Barış Gürkaş)
  Tıklayın…(Kaynak: Barış Özcan)
  Tıklayın…(Kaynak:Gri Koç)

 • Geçmişe Bakın

  Çalışmalarınızı güzel bir ritimde ilerletin ve bundan 2-3 ay geriye gidin eski çalışmalarınıza bakın, daha iyi yapabilmek için tekrara açın o projeyi baştan başlayın. Neler yapabileceğinize siz bile inanamayacaksınız. Yazılım, programlama alanında tek sınır hayal gücünüzdür.

  • Yabancı Dil

   Bu yolda asla kaçışınız yok özellikle İngilizce bilmek zorundasınız ! Gerek yaptığınız projeler olsun, kullandığınız kodlar, emülatörler ve derleyiciler ana dili hepsi ingilizce olan programlardır. Özellikle ilerlediğiniz zaman kaynak sıkıntısı çektiğiniz zaman, birçok konuda ulaşacağınız her kaynak ingilizce olacaktır.

 • Hız Ve Teknik

  Çalışma süresince, oyalan mamanız lazım hızlı düşünüp çözümler üretmeniz lazım. Aynı zamanda klavyeyi hızlı kullanmanız ve bilgisayara hakim olamanız gerekir. Ve tabiki hızlı bir bilgisayar 5 dakika 10 satılır kodu derlemeye beklerseniz bu iş biraz zor olur. Teknik ve hızı kendi içinizde birleştirin.

Yazılım nedir ?

Yazılım tavsiyeleri konumuzdan sonra kısaca yazılımın ne olduğunu da buraya not bırakalım; Kısa ve öz bir şekilde özet geçecek olursak,elektronik makinelerin program adı da verilen, belirli standartlar içerisinde yapılması istenen işlemi sağlamak amacı ile  kodlanmış komut ve terimlerden oluşan yapıdır.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler