Connect with us

Teknoloji

Yerli oyun girişimine 7 milyon $!

Yerli oyun girişimine 7 milyon $!

Ace Games, Türkiye odaklı en büyük özel anapara firmayı Actera liderliğinde, San Francisco merkezli dünyanın en galibiyetli tehlike anaparası fonlarından NfX, mobil reyin sektörünün ehemmiyetli fertsel yatırımcıları Kristian Segerstrale, Alexis Bonte ve Amerika Birleşik Devletlerindeki galibiyetli Türk teşebbüsçü Kaan Günay’ın da katılımı ile 7 milyon dolar yatırım aldı.

Ace Games kurucu ortağı ve CEO’su Hakan Baş, yatırımı turu hakkında şunları söyledi: “Yatırım almak bir taşıt, hakikat emel galibiyet. AceGames’de eforlu bir takım kurduk, yatırım sonrası da takımımızı kuvvetlendirmeye devam edeceğiz. Aldığımız yatırımla ve ortaklarımızın da dayanaklarıyla katma kıymetli işler yapacağımıza inanıyoruz. Yatırım ve reyin dünyasının lider adlarını Ace Games çatısı altında bir araya getirdiğimiz için çok mutluyuz.”

Actera’dan yatırıma ait yapılan açıklamada ise “AceGames’in zaferinin hem ülkemiz ihracatına hem de istihdama fayda sağlayacağına inanıyoruz. Mobil reyin sektöründe Türkiye’nin çok daha iyi yerlere gelebilmesi için ülkemizin galibiyetli reyin işletmelerine yatırım yapmaya devam edeceğiz,” denildi.

Dünyanın en galibiyetli reyin işletmeleri arasında gösterilen Playtika, ayrıca Lyft, Trulia, Doordash ve Poshmark gibi firmaların yatırımcıları arasında bulunan NfX, Gigi Levy-Weiss önderliğinde yatırım turuna katıldı. Bu tura ayrıca Playfish kurucu ortaklarından, Supercell’in tohum yatırımcısı ve Superevil Mega Corp CEO’su Kristian Segerstrale, dünyanın önde gelen reyin platformu Stillfront’un kurucu ortaklarından Alexis Bonte ve New York merkezli Firefly’ın kurucu ortağı ve CEO’su Kaan Günay katıldı.

Ortaklık sürecinde Ace Games’in danışmanlığını BASEAK Avukatlık Ofisi, Actera’nın danışmanlığını ise Core Finance, Verdi Avukatlık Ortaklığı ve Pricewaterhouse Coopers üstlendi.

Yerli oyun girişimine 7 milyon $! sizlere teknolojimuhbiri.com ile özel olarak hazırlanmıştır.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler